PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485474}
5,9 57 779
ocen
5,9 10 1 57779
4,6 7
ocen krytyków
Immortals. Bogowie i herosi
powrót do forum filmu Immortals. Bogowie i herosi

Dobra, ten film niby nie ma być zgodny z mitologią ale nie mogę zrozumieć o co chodzi z tymi bogami. W tych ostatnich scenach, kiedy bogowie (których jest tylko pięciu?) walczą z tytanami i giną wszycy oprócz Zeusa (przynajmniej tak to rozumiem skoro on zawalił ten cały tartar wraz z zawartością czyli bogami i tytanami) wtedy Zeus zwiewa z Ateną (która nie żyje) i Tezeuszem na Olimp. I teraz tak: scena, w której jest syn Tezeusza - przedstawia przyszłość. Dzieciak ma wizję, w której niezliczona ilość bogów walczy z równie wielką ilością tytanów. Ale zaraz, czy bogów nie było tylko pięciu? Jeżeli było więcej to gdzie byli w czasie walki w tartarze? I czy tytani nie zginęli w tym tartarze? Jeżeli to są "nowi" bogowie to co wśród nich robili bogowie, którzy zginęli w tartarze, np. Posejdon? Ta scena przedstawia przyszłość, bo Tezeusz jest już bogiem. Jeżeli bogowie mogli powstać z martwych, to czemu Hefajstos tego nie zrobił i jaki ma sens ich zabicie? Może to głupie pytania, może czegoś nie ogarniam, jeżeli tak to niech ktoś mnie poprostu uświadomi.

ocenił(a) film na 6
kataro7

bogow bylo na pewno wiecej niz 5, tytanow zreszta tez, to chyba mialo ukazacze prawdzwia wojna dopiero sie zacznie.
co do bogow to mysle ze nesmiertelni jednak cos znaczy i oni zmartwychwstali ;p

Shanks1337

Było jasno powiedziane, że tytani i bogowie są nieśmiertelni, ale mogę się nawzajem zabijać. Czyli nici ze zmartwychwstania. Szczerze mówiąc, nie zauważyłem tam Posejdona, ale bogowie na pewno nie walczyli z tytanami w wizji tego chłopca. Przynajmniej nie z tak samo wyglądającymi.

Z resztą, ja do tego filmu podszedłem jak do luźnej, miłej rozrywki i pod tym kątem mi się spodobał. A z mitologią, to łączą go tylko imiona niektórych bohaterów.

ocenił(a) film na 8
kataro7

Ja mam inne pytanie; Czemu ci bogowie to nieopierzone młokosy?? Przeważnie przedstawiani są jako postaci w podeszłym wieku. Więc czemu np.: Posejdon jest gładki jak nastolatek, Zeus ma tylko zarost jakby z rana?

filmaniak_bulwa

Pomyśl odrobinkę, skoro bogowie byli nieśmiertelni to znaczy że się nie starzeli. Więc jak mogliby przypominać kogoś "w podeszłym wieku"?

ocenił(a) film na 8
4strings

Niby tak, ale troszkę mi to nie pasowało i wyrywało się się z standardowych ram ukazywania postaci bogów greckich.

filmaniak_bulwa

No cóż, mogę powiedzieć tylko tyle, że autor miał własną wizję, jednym mogła się nie podobać innym wręcz odwrotnie. Dla mnie ważne w tym wszystkim jest, że została zachowana pewna logika. Bo jak nieśmiertelny bóg może przypominać staruszka? To jest nielogiczne. Logicznym natomiast jest, że będzie przypominać mężczyznę lub kobietę w kwiecie wieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones