PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729076}

Impuls

Urge
4,5 3 830
ocen
4,5 10 1 3830
Impuls
powrót do forum filmu Impuls

Do ostatniej sceny oglądałam w przekonaniu, że film jest banalny i tak jak większość osób, uważałam, że Impuls jest przenośnią dla naszego prawdziwego charakteru, który drzemie głęboko w nas, i w którym dominują bardzo zróżnicowane emocje. Jednak, szczerze mówiąc, zbiła mnie z tropu scena na statku. Przemówienie Guru Impulsu do głównego bohatera w prawdzie łączy się poniekąd z ostatnią sceną (dał się przekonać i razem z Guru rozpowszechniają narkotyk na świecie (?) ). Ale dlaczego ci ludzie na statku rozpływają się w powietrzu? I dlaczego głównemu bohaterowi robi się w momencie przemówienia niedobrze i blednie? Czy to naprawdę jest po prostu takie bezsensowne, czy widzi ktoś jakieś drugie dno? Myślałam przez chwilę, że to wszystko działo się jedynie w głowie głównego bohatera, gdyż on jako pierwszy zażył narkotyk. Ta wersja jednak też nie pasuje, chociaż z samego względu na scenę w sklepie/ po napisach. No nie wiem.. jeśli ktoś odkryje coś genialnego to miło będzie, gdy się tym podzieli ;)

evlka

Zakończenie jest łatwiejsze do zrozumienia niż się wydaje. Główny bohater ma wizje szatana (Brosnan), który chce zniszczyć ludzkość podając im przyjemności jak na tacy. Dyskoteka Volcano jest symbolem zepsutego świata, gdzie króluje szatan (Brosnan jako szef dyskoteki). Tylko dlatego mógł znać imię Jasona mimo, że pierwszy raz go widział. Na końcu filmu jest pokazany statek wiozący narkotyk okryty derą z napisem MEGIDDO (to miejsce gdzie wg Apokalipsy ma dojść do ostatniej bitwy sił dobra i zła. Sataniści wierzą, że ich bóg lucyfer wygra.) Wcześniej na statku szatan pokazuje Jasonowi przyszłość. Nawet ćpuny na haju nie miewają takich wizji. Jason wybiera służenie złu i demon wstępuje w niego (Brosnan znika). Po napisach jest scena w sklepie. To wyjaśnia, że Jason wybrał zło i rozpowszechnił narkotyk.

ocenił(a) film na 4
Bugenhagen24

Ok, dziękuję :)
Ma to teraz faktycznie sens :)

ocenił(a) film na 7
Bugenhagen24

hehe a ja sie zastanwiam czy to szatan, dopuszczam ,tez ze to Bóg, który daje ludziom wybór wolna wole albo po prostu wymieszanie swiatów, dwóch rzeczywistosci nakładajacych sie na siebie a wyspa nie istnieje w naszym wymiarze a na końcu scena , której najpierw nie ma i dzieciak widzi druga nakładajaca sie rzeczywistosc na nasz wymiar ,co tam sie stało z ludzkoscia , która nie przestrzega zasad, ewentualnie widzi przyszłosc , która nastapi jesli ludzkosc bedzie sie zachowywac jak sie achowuje, a w su7mie dla mnie zgineli wszyscy, którzy kogos chyba zabili, przetrwał jedne , który niby w zasadzie miał te zasady gdzies, ale to własnie on okazał sie z nich najlepszy, zachowywał sie zawsze jak chciał i nie był niczym ograniczony , ta dziewczyna, która wrócia z wyspy tez chyba nie zabiła nikogo tylko zgwałciła tort, a czy ten którego grał Brosnan to szatan bóg czy jakis inny podróznik miedzywymiarowy o wielu zdolnosciach nie ma znaczenia,
film fajny pokazuje słabosci ludzkosci a diodatkowo polecałbym wszystkim zwolennikom anarchi, bo tak zawsze sie kończy swiat bez zasad,
w stylu Davida Lyncha , niedopowiedziany dla mnie i dobrze,

ocenił(a) film na 9
Bugenhagen24

W końcu ktoś napisał tak jak jest! Brawo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones