Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:44

Zobacz Inland Empire zwiastun

Film

2006 2 godz. 52 min.
6,2 10 426
ocen
6,2 10 10426
11 236
chce zobaczyć
5,2 8
ocen krytyków
{"rate":5.25,"count":8}
{"id":"216910","linkUrl":"/film/Inland+Empire-2006-216910","alt":"Inland Empire","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/69/10/216910/7190215_1.2.jpg"}
Aktorka przejmuję osobowość swojej postaci w filmie. Z czasem świat, w którym żyje, staję się przerażający i surrealistyczny.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Inland Empire
Inland Empire (2006) Zwiastun nr 1 (polski) 1:44
Inland Empire | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 (polski) | 2006 | Film Nikki ([person=162]Laura Dern[/person]) stara się o udział w remake'u pewnego filmu. Jego produkcja została przerwana kilka lat temu z powodu śmierci dwójki głównych bohaterów. Mimo tego Nikki przyjmuje rolę. Bez wątpienia miał na to wpływ wybór jej filmowego partnera, którym okazuje się przystojny Devon (w tej roli znany z "[film=30630]Mulholland Drive[/film]" [person=8393]Justin Theroux[/person]). Produkcja, przy której mają okazję pracować, to historia o miłości, zdradzie i zemście... Filmowa fikcja bardzo szybko staje się rzeczywistością. Nikki i Devon mają romans, o którym dowiadują się ich współmałżonkowie, a na planie zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Najnowszy film [person=68]Davida Lyncha[/person] zrealizowany został częściowo w Polsce. Obok gwiazd światowego kina: [person=162]Laury Dern[/person], [person=52]Jeremy'ego Ironsa[/person] wystąpili polscy aktorzy, m.in. [person=4289]Karolina Gruszka[/person] i [person=262]Krzysztof Majchrzak[/person].
TOP 33 komentarze
Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce

Nikki (Laura Dern) stara się o udział w remake'u pewnego filmu. Jego produkcja została przerwana kilka lat temu z powodu śmierci dwójki głównych bohaterów. Mimo tego Nikki przyjmuje rolę. Bez wątpienia miał na to wpływ wybór jej filmowego partnera, którym okazuje się przystojny Devon (w tej roli znany z "Mulholland Drive" Justin Theroux).Nikki (Laura Dern) stara się o udział w remake'u pewnego filmu. Jego produkcja została przerwana kilka lat temu z powodu śmierci dwójki głównych bohaterów. Mimo tego Nikki przyjmuje rolę. Bez wątpienia miał na to wpływ wybór jej filmowego partnera, którym okazuje się przystojny Devon (w tej roli znany z "Mulholland Drive" Justin Theroux). Produkcja, przy której mają okazję pracować, to historia o miłości, zdradzie i zemście... Filmowa fikcja bardzo szybko staje się rzeczywistością. Nikki i Devon mają romans, o którym dowiadują się ich współmałżonkowie, a na planie zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy. Najnowszy film Davida Lyncha zrealizowany został częściowo w Polsce. Obok gwiazd światowego kina: Laury Dern, Jeremy'ego Ironsa wystąpili polscy aktorzy, m.in. Karolina Gruszka i Krzysztof Majchrzak.

boxoffice
$4 037 577 na świecie
$861 355 w USA
$3 176 222 poza USA
dystrybucja
studio
Absurda / Asymmetrical Productions / Camerimage Festival / Więcej...
data produkcji
2006
tytuł oryg.
Inland Empire
inne tytuły
Inland Empire Francja
Inland Empire: A Woman in Trouble (pełny tytuł) USA
Inland Empire Izrael
Więcej...
Pierwsze zdjęcia do "Inland Empire" powstały podczas pobytu Davida Lyncha w Łodzi na Festiwalu Camerimage w 2003 roku. Początkowo miała to być kilkuminutowa etiuda pt. "The Green Room in Lodz", ale później Lynch uznał, że jest godna rozbudowania w pełnometrażowy film fabularny.
Film kręcono w Los Angeles, Malibu (Kalifornia, USA) oraz w Łodzi i Warszawie (Polska).
Chociaż Lynch miał już podstawowy koncept filmu, zaczął filmować nie posiadając scenariusza. Każdą scenę zapisywał tuż przed kręceniem jej.
David Lynch to jeden z tych twórców, których dzieła można albo bezwarunkowo zaakceptować, albo definitywnie odrzucić. Specyficzny sposób budowania konstrukcji filmowej i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 86%
Podczas seansu "Inland Empire" można odnieść wrażenie, że reżyser zakochał się w kręceniu scen kamerą cyfrową. To dzięki niej ujęcia są bardzo czyste, a kontury ostre. W ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 62%
Test wiedzy

David Lynch

Jak dobrze znacie filmy Davida Lyncha?
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Byłby to mój ulubiony film Lyncha --

  użytkownik usunięty

  gdyby nie polskie dialogi - drażniąco teatralne, wyzute z organiczności, brzmiące tak, jakby ktoś przetłumaczył je reżyserowi na kolanie. Pozdrawiam fanów reżysera i tego niezwykłego dzieła.

 • Nikt lepiej nie ryje bani.

  Shhh ocenił(a) film na 9

  Nikt lepiej nie ryje bani;) Czuję się zaorany.

 • Lynch przeszedł samego siebie

  guliver_filmweb ocenił(a) film na 10

  sam przekonałem się, że "Inland Empire" jest tak niesamowite, tajemnicze, pokręcone, zagmatwane, skrajnie trudne w odbiorze, jak wcześniej o nim czytałem. Mniej więcej pierwsza godzina trwania zwiastuje film co najmniej nietuzinkowy, ale mimo to zastanawiałem się, dlaczego IE ma aż taką ... więcej

 • 'Loco-Motion'!

  mulholland_2 ocenił(a) film na 6

  Zaśpiewane i brawurowo zatańczone przez upadłe dziewczęta w tanim pokoju hotelowym. Chociażby dla tej sceny warto obejrzeć "Inland Empire".

 • David nisko upadł 

  użytkownik usunięty

  Nie ma to jak film bez scenariusza. Przynajmniej można się pośmiać z ambitnych widzów na forum.