Justin Theroux 

Justin Paul Theroux

7,4
9 483 oceny gry aktorskiej
Justin Theroux
Justin urodził w szpitalu Sibley Memorial w Washingtonie. Jest najmłodszy z trójki rodzeństwa. Jego rodzina od zawsze była związana z przemysłem filmowo-telewizyjnym. Matka Phillis jest autorką "Giovanni's Light" i "California and Other States of Grace", a wujek Paul autorem znanej powieści, "Wybrzeże Moskitów". Kuzyn Louis jest dziennikarzem.

Jako dziecko miał poważne problemy w szkole jak na dość młody wiek. Zanim skończył 14 lat, został wyrzucony z paru placówek. Wreszcie trafił do szkoły z internatem w Williamstown. To właśnie tam po raz pierwszy poczuł przedsmak aktorstwa. Grał w sztukach, które były wystawiane nawet w Mexico City.
Po ukończeniu studiów w Bennington College w Vermont, Justin zaczął uczęszczać do British American Drama Academy. Zagrał w spektaklu "Wiele hałasu o nic", "Dwanaście nocy" i "Sen nocy letniej". Później przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie zarabiał na życie malując freski, billbordy oraz projektując ogłoszenia i koszulki.
Wreszcie związał się z Theatre Workshop, Roundabout Theatre i Actor's Playhouse. Napoczątku zagrał w sztuce "Hide Your Love Away" o menadżerze grupy The Beatles, Brianie Epsteinie.
W 1996 roku zagrał postać Marka w rewolucyjnym filmie Mary Harron "I Shot Andy Warhol". Później wystąpił w jej kolejnym filmie "American Psycho" jako przyjaciel Patricka Batemena z Wall Street.
Jego najbardziej charakterystyczną rolą była postać Adama Keshera, hollywódzkiego reżysera w filmie Davida Lyncha "Mulcholland Drive". Przez cały film bohater nosił przeciwsłoneczne okulary, które aktor po zakończeniu zdjęć nosi do dziś.
Po za filmem i teatrem, Justin również gra w serialach telewizyjnych m.in. w "Sześć stóp pod ziemią".

Do ulubionych wykonawców aktora można zaliczyć Crass, Gun Club, Minutemen, Black Flag, Minor Threat, Fugazi, The Velvet Underground, Joy Division i Husker Du. Z aktualnych zespołów lubi White Stripes, Deerhoof i the Yeah Yeah Yeahs.
Jego przyjaciel, aktor Ben Stiller odkrył jego talent taneczny na własnym weselu i postanowił dać aktorowi rolę w filmie Zoolander. Justin zagrał postać DJ Evila.
Obecnie aktor mieszka ze swoimi dwoma psami Pooma i Loulou w apartamencie w Greenwich Village.
W wolnym czasie jeżdzi na motorze.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Waszyngton, Dystrykt Kolumbii, USA

wzrost: 175 cm

żona Jennifer Aniston (od 05.08.2015)
Jest siostrzeńcem Paula Theroux, autora wielu książek podróżniczych.
W 2003 roku wystąpił w teledysku Muse do piosenki "Hysteria".
Ma młodszego brata Sebastiana.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

myślałam że ma tylko ładną buźkę i fajne ciało, w Leftovers pokazał że jest świetnym aktorem a z odcinka na odcinek jest jeszcze lepiej

Czy to nie on wystąpił w dwóch odcinkach tego serialu? Raz na przyjęciu grał jakiegoś zblazowanego artystę, który podrywał Carrie. Ona później zadzwoniła do Biga i ostatecznie stała z nim w parku:D. A drugi raz grał pisarza, który cierpiał na przedwczesny wytrysk.

Theroux ... o mamoooo ..sam sex ! Gra oczywiście wysmienicie a do tego jak wyglada !

Widziałam go w teledysku Muse'a. Fajnie zagrał "histerię". No i widziałam go w "Sześć stóp..."

HOT HOT HOT HOT

Ludzie wreszcie zauważą że to dobry aktor jest