Film

How to Steal a Million

1966 2 godz. 3 min.
7,7 8 086
ocen
7,7 10 8086
6 795
chce zobaczyć
7,2 5
ocen krytyków
{"rate":7.2,"count":5}
{"id":"6244","linkUrl":"/film/Jak+ukra%C5%9B%C4%87+milion+dolar%C3%B3w-1966-6244","alt":"Jak ukraść milion dolarów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/62/44/6244/7745518.2.jpg"}
Chcąc uchronić ojca przed ujawnieniem fałszerstwa rzeźby bogini Wenus, Nicole postanawia wykraść ją z muzeum. Kobiecie pomaga przystojny złodziej Simon. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Charles Bonnet (Hugh Griffith) to kolekcjoner dzieł sztuki i jednocześnie genialny fałszerz. Pewnego dnia wypożycza ze swojej kolekcji posążek "Venus" Benvenuto Celliniego, który jest falsyfikatem, na wystawę w Muzeum Lafayette. Aby rzeźba mogła być ubezpieczona musi przejść testy na autentyczność. Przerażona córka pana Bonneta, NicoleCharles Bonnet (Hugh Griffith) to kolekcjoner dzieł sztuki i jednocześnie genialny fałszerz. Pewnego dnia wypożycza ze swojej kolekcji posążek "Venus" Benvenuto Celliniego, który jest falsyfikatem, na wystawę w Muzeum Lafayette. Aby rzeźba mogła być ubezpieczona musi przejść testy na autentyczność. Przerażona córka pana Bonneta, Nicole (Audrey Hepburn), postanawia ochronić ojca i wykraść pilnie strzeżone dzieło. O pomoc prosi przystojnego "złodziejaszka", Simona Dermotta (Peter O'Toole).

na podstawie
George Bradshaw (materiały do scenariusza, historia)
studio
World Wide Productions (produkcja)
data produkcji
1966
tytuł oryg.
How to Steal a Million
inne tytuły
Jak ukraść milion dolarów Polska
How to Steal a Million Dollars and Live Happily Ever After (tytuł roboczy) USA
William Wyler's How to Steal a Million (pełny tytuł) Wielka Brytania (pełny tytuł) USA
Venus Rising (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Pierwszym aktorem branym pod uwagę do zagrania postaci Davisa Lelanda był Walter Matthau, jednak jego wymagania finansowe okazały się zbyt duże. Rolę dostał George C. Scott, ale został zwolniony przez reżysera Williama Wylera po tym, jak spóźnił się pierwszego dnia na plan zdjęciowy. Zastąpił go Eli Wallach.
William Wyler myślał początkowo o obsadzeniu Gregory Pecka w roli Simona Dermotta.
Zdjęcia do filmu powstały w Paryżu, Neuilly-sur-Seine i Boulogne-Billancourt (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film naprawdę bardzo dobry. Mało kto ogląda takie produkcje w dzisiejszych czasach(uznając je za nudne). Ale tak wcale nie jest, film bardziej zaskakuje, niż dzisiejsze komedie robione pod jeden schemat. Ta jest przeurocza, ma klimat, humor i dobrą obsadę. Polecam wszystkim kochającym stare kino.

 • A.H. nie trzeba chwalić, ta ikona kobiecości i aktorstwa gra po prostu uroczo! Ulubiona scena? gdy Audrey mówi "Explain it to me once again." prześliczny film. jakiś niesamowity klimat starych filmów przesiąka przez całość:D co jest takiego w tych filmach, że są tak urocze...?

 • Znakomity film

  Mr_Myers ocenił(a) film na 9

  "Jak ukraść milion dolarów" to trzecie wspólne dzieło Williama Wylera i Audrey Hepburn (wcześniej były "Rzymskie wakacje" i "Niewiniątka") Audrey w brawurowej roli córki fałszerza obrazów to zdecydowanie największy atut filmu, ale z całą pewnością nie jedyny. Peter O'Toole i Elia Wallah to dwa kolejne, a ... więcej

 • Dobre

  bokub_2 ocenił(a) film na 7

  Autentycznie zabawne i świetne dialogi

  3
  • Ten film należy do mojej ścisłej czołówki filmów z Audrey. Głównie dzieki reżyserowi, odtwórcom głównych ról, komediowej tonacji, boskim kostiumom Givenchy'ego i samej historii. Polecam z czystym sumieniem, bo takich filmów już się dziś niestety nie robi.