PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331014}

Jak wytresować smoka

How to Train Your Dragon
7,9 306 423
oceny
7,9 10 1 306423
7,9 31
ocen krytyków
Jak wytresować smoka
powrót do forum filmu Jak wytresować smoka

Według mnie jest tutaj pokazane że jeśli wiesz / masz coś czego nie mają inni to jesteś super, masz milion przyjaciół, każdy chce cię znać ale jeśli nie wiesz nic ciekawego ani nie masz nic czego nie mieliby inni to jesteś zwykłym randomem. Ten film pomimo happy endu to był dla mnie dramat i poniekąd przedstawienie jak działa społeczeństwo.
Wiem, że ze świecą szukać osoby, która tak by to zinterpretowała ale film był dla mnie nieco dziwny.

ocenił(a) film na 8
Ice_n_Fire

To jest film dla dzieci .. ;d
Każda bajka ma swój przekaz , tylko czasami jak się już jest ''dorosłym'' to dla nas jest to już oczywiste.Dzieci widząc że Czkawka nie jest taki jak inni , silny , dobrze zbudowany , sprawny itp. jest przeciwieństwem tego wszystkiego.Można powiedzieć że odstaje od grupy ze swoją oryginalnością , którą później wszyscy doceniają.Zamiast walczyć można odnaleźć inne rozwiązanie. Widać że filmie panuje strach nie tylko dla wikingów(przed smokami) ale też dla samych smoków. I przez to wywołuję się zamieszanie miedzy nimi. Wyobraź sobie taką sytuacje 'Tomek' kopnął swojego kolegę 'Adama'. Adamowi wydaje się że kopnął go bezpodstawnie , i mu oddał. A później się okazuje że Tomek musiał to zrobić żeby nie oberwać dwa razy mocniej od starszego ''kolegi''. Mniej więcej :P na tym polega.
Film ma też przekaz dla DOROSŁYCH jak np: nie słuchanie własnego dziecka , kiedy ma coś ważnego do powiedzenia.
Można tak tu cały czas wymieniać wartości filmu :)

ocenił(a) film na 9
Ice_n_Fire

Ciekawa i trafna interpretacja. Ma też pozytywną stronę. Film pokazuje, że to coś, czego inni nie mają (a mieć by chcieli) można samodzielnie od zera stworzyć.

Ice_n_Fire

masz na myśli, że nie gra, że możesz być chudy, dziwny i nie lubić zabijać smoków, a nikt cię za to nie będzie szanował jako osoby?
że taki bohater musi zasłużyć na szacunek i uznanie dopiero ratując planetę przed zagładą i zmieniając system polityczny?
tylko, że już wtedy ludzie nie będą cię szanowali za to, co trzeba, a zaczną za to, że ostatecznie przyczyniłeś się do ich celów i wpisałeś w ich wartości? i nie dlatego, że znalazłeś moralniejszy sposób, tylko taki, który okazał się bardziej skuteczny i ekonomiczny? czyli, że pokochali chuderlaka, nie pomimo, że jest chuderlakiem, ale dlatego, że znalazł alternatywne źródło siły?

no to w sumie uważam, że tak właśnie było

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones