How to Train Your Dragon

1 godz. 38 min.
7,9 296 278
ocen
7,9 10 296278
18 367
chce zobaczyć
7,8 19
ocen krytyków
{"rate":7.7894735,"count":19}
{"type":"film","id":331014,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/How+to+Train+Your+Dragon-2010-331014/tv","text":"W TV"}]}

Producenci "Shreka", „Madagaskaru" i „Kung Fu Pandy" przedstawiają film na podstawie książki Cressidy Cowell  „Jak wytresować smoka", której akcja rozgrywa się w świecie Wikingów i dzikich smoków. Bohaterem filmu jest nastoletni Wiking mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

opis dystrybutora kino

Poznajcie chłopca, wikinga, który ma jeden wielki problem: chciałby być bohaterem, ale nim nie jest. Film opowiada historię chłopca, który złapał smoka, który jest bardzo płochliwy i na dodatek pozbawiony uzębienia. Czy chłopcu uda się zaprzyjaźnić ze zwierzęciem i pomóc mu pozbyć się uczucia lęku towarzyszącego mu na każdym kroku, czy dzięki temu zostanie wreszcie bohaterem, takim jakim zawsze chciał być?

Film oparty jest na motywach książki fantasy "Jak wytresować sobie smoka" autorstwa Cressidy Crowell.

Sackboy
opis użytkownika

W małej wiosce Wikingów życie upływa zwyczajnym rytmem. Mieszkańcy zajmują się rybołówstwem, hodowlą owiec i… walką ze smokami. Tutaj by stać się pełnoprawnym członkiem społeczności trzeba zabić bestię.
Głównym bohaterem tej opowieści jest Czkawka – miejscowy nieudacznik, przy tym syn wodza, który bardzo pragnie dorównać swemu ojcu. Pewnego dnia jego marzenie się spełnia – chłopakowi udaje się upolować najgroźniejszego ze znanych Wikingom smoków – Czarną Furię. Gdy przychodzi do zadania bestii ostatecznego ciosu, bohater postanawia darować jej życie. Od tego momentu rozpoczyna się przyjaźń między zwierzęciem a człowiekiem. Teraz Czkawka będzie musiał przekonać swoich pobratymców, że wszystko co Wikingowie wiedzą o smokach i ich okrucieństwie jest kłamstwem!

Martinezzz
opis użytkownika

Twórcy "Shreka", "Madagaskaru" i "Kung Fu Pandy" przedstawiają film "Jak wytresować smoka" - przygodową komedię, której akcja dzieje się w legendarnym świecie silnych wikingów i dzikich smoków. Jest to ekranizacja powieści Cressidy Cowell. To historia nastoletniego Wikinga o imieniu Czkawka, który mieszka na wyspie Berk, gdzie głównym zajęciem jest walka ze smokami. Spryt nastolatka i jego niekonwencjonalne poczucie humoru nie podobają się ani jego współplemieńcom, ani wodzowi... którym jest ojciec Czkawki. Czkawka, który wraz z innymi nastolatkami zaczyna się uczyć tresury smoków, dostrzega szansę, aby udowodnić, że umie walczyć. Ale kiedy spotyka ( i zostaje przyjacielem) rannego smoka, jego świat staje na głowie.

opis dystrybutora dvd

Uznana przez krytyków i widzów produkcja DreamWorks Animation "Jak wytresować smoka" to pełna ognistej akcji epicka przygoda, która wzruszy i rozbawi każdego. Czkawka to młody Wiking, który zrywa z tradycją, zaprzyjaźniając się z jednym ze swoich najgorszych wrogów - dzikim smokiem, którego nazywa Szczerbatkiem. Para nietypowych bohaterów musi stawić razem czoła wielu przeciwnościom, aby ocalić oba swoje światy.

opis dystrybutora dvd