PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664}
7,1 45 247
ocen
7,1 10 1 45247
7,2 15
ocen krytyków
Jerry Maguire
powrót do forum filmu Jerry Maguire

Niby chodzi o jakieś wartości, ale jakoś trudno mi było w to uwierzyć. Agent z powołania budzi się w nocy i stwierdza, że napisze manifest w którym podstawą będzie bardziej ludzkie podchodzenie do klientów... Co będzie oznaczać mniej klientów i mniej kasy. Ta, jakoś tego nie kupuję, bo w kluczowym momencie zawsze będzie najwyżej chodzić o ten fragment "mniej kasy", a tak naprawdę to ludzie będą dupkami i tyle.

Ten manifest nie musiał powstać, jeśli szef chciał być dupkiem i tak by nim był. To samo klienci i ten typ od "Słowa mocniejszego niż dąb". No jakim trzeba być dupkiem, by najpierw zapewnić drugiego człowieka takim tekstem a potem go tak zrobić. I nie mówcie, że to miało cokolwiek wspólnego z czymkolwiek poza byciem dupkiem. Jak to miało niby wyglądać:

- Hej, preferuję bardziej osobisty kontakt z klientem i zostałem za to zwolniony przez mojego szefa dupka który chce robić tylko dużo kasy. To jak, umawiamy się?
- Taa... Właściwie to wolę się bawić z tamtym dupkiem.
- Dlaczego?
- Bo... nie mam osobowości? (chyba, że dla kogoś robienie kasy jest celem samym w sobie, wtedy macie spieprzony światopogląd ale przynajmniej ogladając film macie jakiś komfort)

I jak to się stało, że przed zwolnieniem ogarniał 70 klientów a po zwolnieniu miał problem z dwoma? Albo dlaczego Cuba Junior dostał Oscara za granie zwykłego murzyna z gołą klatą i "bratem"/"murzynem"/"przekleństwem" między co drugim słowem? To rasistowskie.

Trzeba jednak filmowi oddać, ogląda się go nieźle. Jest w nim przede wszystkim mnóstwo drobiazgów - kwesti, detali na planie, w grze aktorskiej. Wiele rzeczy mi się podobało, jak Tomek jechał samochodem i nie mógł znaleźć piosenki do śpiewania, albo jego reakcja jak podsłuchiwał Zelwegger. Albo jak szli z Kubusiem po reklamie z wielbłądem i było to długie ujęcie w trakcie którego gadali i musieli przejść pod jakimś wyciągnikiem i Kuba kumpla tak otoczył ramieniem by się nie uderzył. A jak przyszedł za pierwszym razem do domu tej samotnej matki i gadał do muszli. Sama matka wpadająca na to jedzenie i jej siostra: "w porządku... pochyl się, okey, uratowany, nadaje się do jedzenia". Każda scena z tym dzieckiem miała w sobie coś fajnego. Było też wiele trafionych zdań, jak "Nie lubię siebie. Nie, czekaj... nie lubię swojej roli" na początku.

Film marny, ale przyłożono się do jego fajności, więc wspominać go będziecie miło.


4/10

użytkownik usunięty
_Garret_Reza_

Film to nie życie i nie musi być jego odbiciem. "Jerry Maguire" należy do tych, które pokrzepiają, które sławią pozytywne wartości i w dodatku jest z Hollywoodu. Takie ckliwe chwyty i fabularne zadęcia jak to wspomniałeś ("Agent z powołania budzi się w nocy i stwierdza, że napisze manifest w którym podstawą będzie bardziej ludzkie podchodzenie do klientów...") są niemalże nierozłączną częścią każdego filmu, które powstają w Fabryce Snów.

ocenił(a) film na 4

Ale to nie ma przełożenia na film, więc film w ogóle tych wartości nie sławi, więc...

A nie, czekaj, przecież ja już to wyżej napisałem, teraz musiałbym się tylko powtarzać. Eeee.. Czyli nie przeczytałeś, a odpowiadasz. Wtf?

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

Dałeś notę 4 i na końcu dodałeś "wspominać go będziecie miło".
Zdecyduj się bo to są dwie sprzeczności.

ocenił(a) film na 4
maz9

-1.

_Garret_Reza_

HEhe dales 4 a bajeczka Harry 9. Czlowieku musisz troszke przystopowac z narkotykami. Twoje wypociny na temat tego filmu sa meczace i absolutnie nietrafione. Ale spoko. Powiem ci jedno: moge sie zalozyc ze masz dosyc nieciekawe zycie prywatne. Wogole nie zrozumiales glebi tego filmu. Czepiasz sie jakis bzdur. Nigdu nie przezyles czegos niesamowitego. Siedzisz w chacie przed kompem i analizujesz filmy w oparciu o twoje przezycia. Wyjdz z chaty, pozwiedzaj troche, poznaj ludzi!!! Chcialbym zobaczyc ciebie na zywo, jak wygladasz, jak sie ubierasz, jak mowisz - moge sie zalozyc o moja prawa niezle zbudowana reke, ze padl bym ze smiechu jak bym cie zobaczyl. Ale ty to wiesz tylko ukrywasz sie za monitorem. Jaki zdrowy czlowiek poswieca tyle czasu na siedzenie na filmwebie??? Wiadomo jaki - NUDNY. GL in real life

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones