film

Jerry Maguire

1996
2h 19m
7,1 44 895
ocen
7,1 10 1 44895
6,8 11
ocen krytyków
Bogaty i wpływowy agent sportowy w krótkim czasie traci wszystko, co posiada. Od tej pory będzie musiał zmienić swój sposób postępowania. więcej mniej
Jerry Maguire zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 18 innych nagród oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Jerry Maguire
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:37:07 https://fwcdn.pl/webv/42/53/14253/z01.14253.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/64/664/jerry_maguire___trailer.vp9.1080p.webm

Jerry Maguire (Tom Cruise) zdobył w życiu wszystko: jest cenionym agentem sportowym, zajmuje wpływową pozycję, świetnie zarabia, ma atrakcyjną dziewczynę, Avery (Kelly Preston). Pewnego dnia mężczyzna decyduje się przedstawić zwierzchnikom manifest, w którym krytykuje bezmyślną pogoń za karierą i pieniędzmi. W wyniku swojego czynu traciJerry Maguire (Tom Cruise) zdobył w życiu wszystko: jest cenionym agentem sportowym, zajmuje wpływową pozycję, świetnie zarabia, ma atrakcyjną dziewczynę, Avery (Kelly Preston). Pewnego dnia mężczyzna decyduje się przedstawić zwierzchnikom manifest, w którym krytykuje bezmyślną pogoń za karierą i pieniędzmi. W wyniku swojego czynu traci wszystko, czym żył do tej pory: pracę, pieniądze i przyjaciół. Staje za to przed szansą na prawdziwie romantyczne uczucie do Dorothy (Renée Zellweger), która samotnie wychowuje kilkuletniego synka, Raya (Jonathan Lipnicki).

boxoffice
$273 552 592 na świecie
$153 952 592 w USA
$119 600 000 poza USA
budżet
$50 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
TriStar Pictures (przedstawia) / Gracie Films
tytuł oryg.
Jerry Maguire
inne tytuły
Tytułowa rola została napisana z myślą o Tomie Hanksie, jednak skończenie scenariusza zajęło kilka lat i Cameron Crowe postanowił ostatecznie zatrudnić młodszego aktora. Dodatkowo, Hanks był zajęty kręceniem "Szaleństwa młodości". Drugim wyborem był Edward Burns, jednak odrzucił propozycję z powodu pracy przy "Piwnych rozmowach braci McMullen" i "Tej jedynej". Woody Harrelson również nie przyjął roli. Pod uwagę byli brani także Alec Baldwin, Johnny Depp, Sean Penn, John Travolta i Bruce Willis.
Rola Dorothy Boyd została napisana z myślą o Winonie Ryder, jednak zrezygnowano z zaangażowania jej po zdjęciach próbnych z Tomem Cruisem, na których wyglądali na rodzeństwo. Cameron Crowe zaoferował rolę Janeane Garofalo pod warunkiem, że schudnie, jednak ostatecznie nie otrzymała angażu. Jennifer Lopez odrzuciła propozycję, ponieważ agent przekonał ją, że nie jest to rola dla niej. Pod uwagę były brane również Patricia Arquette, Cameron Diaz, Bridget Fonda, Nicole Kidman, Courtney Love, Molly Ringwald, Uma ThurmanParker Posey, Mira Sorvino, Marisa Tomei i Connie Britton
Jennifer Connelly i Meg Ryan odrzuciły rolę Avery Bishop. Diane Lane, Alyssa MilanoTori Spelling brały udział w przesłuchaniach. Spelling wycofała się z powodu pracy przy "Beverly Hills, 90210".
Nie chcę, by to była zwykła recenzja. Spróbuję przelać na papier wrażenia sobotniej nocy, pięknej sobotniej nocy, kiedy pokusą, która czekała tuż obok, była kaseta. "Jerry Maguire" powalił mnie na kolana, może nie dosłownie, ale rozbawił do łez swym zaskakującym, przejmującym, dotykającym ciepłem, pogodnym usposobieniem, niebanalnym scenariuszem... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Kocham ten film!

użytkownik usunięty

Uwielbiam, nigdy mi się nie znudzi. Nie mogę powstrzymać łez w końcowej scenie wyznania miłosnego i powstania Cuby Goodinga z meczu. Tom Cruise był nie do pobicia.

wielka wartośc tego filmu. Jest po prostu przywoitą, po holiłódzku ckliwą komedią romantyczną z krytyką arywizmu w tle.

To zdanie utkwiło mi w pamięci.Film jest dość zwykły ale im dalej tym więcej można z niego wyciągnąć pozytywnych wniosków.

Zawiedziony. 5/10.

ocenił(a) film na 5
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Emocje,emocje i jeszcze raz emocje! Może to nieco naiwne,może takie bardzo amerykańskie,ale cholera-prawdziwe i przejmujące. Ba,powiedziałbym nawet,że inspirujące. Manifest na cześć uczuć,empatii,przyjaźni i miłości. W dodatku zabawny i wzruszający. Kupił mnie ten film.