Odtwórz Zwiastun nr 1 2:26
Film

1996 2 godz. 19 min.
7,2 41 188
ocen
7,2 10 41188
14 920
chce zobaczyć
{"rate":6.3333335,"count":3}
{"id":"664","linkUrl":"/film/Jerry+Maguire-1996-664","alt":"Jerry Maguire","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/06/64/664/7314504.2.jpg"}
Bogaty i wpływowy agent sportowy w krótkim czasie traci wszystko, co posiada. Od tej pory będzie musiał zmienić swój sposób postępowania.

Zobacz Jerry Maguire zwiastun

reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy aktor drugoplanowy w roku 1997 dla Cuba Gooding Jr. Złoty Glob Najlepszy aktor w komedii lub musicalu w roku 1997 dla Tom Cruise Kryształowa Statuetka Ulubiony dramat w roku 1998 Critics' Choice Najlepszy aktor drugoplanowy w roku 1997 dla Cuba Gooding Jr. Critics' Choice Najlepszy występ dziecięcy w roku 1997 dla Jonathan Lipnicki Critics' Choice Przełomowa rola roku w roku 1997 dla Renée Zellweger Złoty Satelita Najlepszy aktor w komedii lub musicalu w roku 1997 dla Tom Cruise Złoty Satelita Najlepszy aktor drugoplanowy w komedii lub musicalu w roku 1997 dla Cuba Gooding Jr. Złoty Popcorn Najlepszy aktor w roku 1997 dla Tom Cruise Aktor Najlepszy aktor w roli drugoplanowej w roku 1997 dla Cuba Gooding Jr.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Jerry Maguire
Jerry Maguire (1996) Zwiastun nr 1 2:26
Jerry Maguire | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 1996 | Film Jerry Maguire ([person=24]Tom Cruise[/person]) zdobył w życiu wszystko: jest cenionym agentem sportowym, zajmuje wpływową pozycję, świetnie zarabia, ma atrakcyjną dziewczynę, Avery ([person=4989]Kelly Preston[/person]). Pewnego dnia mężczyzna decyduje się przedstawić zwierzchnikom manifest, w którym krytykuje bezmyślną pogoń za karierą i pieniędzmi. W wyniku swojego czynu traci wszystko, czym żył do tej pory: pracę, pieniądze i przyjaciół. Staje za to przed szansą na prawdziwie romantyczne uczucie do Dorothy ([person=3365]Renée Zellweger[/person]), która samotnie wychowuje kilkuletniego synka, Raya ([person=5879]Jonathan Lipnicki[/person]).

Jerry Maguire (Tom Cruise) zdobył w życiu wszystko: jest cenionym agentem sportowym, zajmuje wpływową pozycję, świetnie zarabia, ma atrakcyjną dziewczynę, Avery (Kelly Preston). Pewnego dnia mężczyzna decyduje się przedstawić zwierzchnikom manifest, w którym krytykuje bezmyślną pogoń za karierą i pieniędzmi. W wyniku swojego czynu traciJerry Maguire (Tom Cruise) zdobył w życiu wszystko: jest cenionym agentem sportowym, zajmuje wpływową pozycję, świetnie zarabia, ma atrakcyjną dziewczynę, Avery (Kelly Preston). Pewnego dnia mężczyzna decyduje się przedstawić zwierzchnikom manifest, w którym krytykuje bezmyślną pogoń za karierą i pieniędzmi. W wyniku swojego czynu traci wszystko, czym żył do tej pory: pracę, pieniądze i przyjaciół. Staje za to przed szansą na prawdziwie romantyczne uczucie do Dorothy (Renée Zellweger), która samotnie wychowuje kilkuletniego synka, Raya (Jonathan Lipnicki).

boxoffice
$273 552 592 na świecie
$153 952 592 w USA
$119 600 000 poza USA
budżet
$50 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
TriStar Pictures (przedstawia) / Gracie Films
data produkcji
1996
tytuł oryg.
Jerry Maguire
inne tytuły
Tytułowa rola została napisana z myślą o Tomie Hanksie.
Kandydatkami do roli Dorothy Boyd były m.in.: Parker Posey, Courtney Love, Mira SorvinoWinona Ryder, Connie Britton.
Diane Lane ubiegała się o rolę Avery.
Nie chcę, by to była zwykła recenzja. Spróbuję przelać na papier wrażenia sobotniej nocy, pięknej sobotniej nocy, kiedy pokusą, która czekała tuż obok, była kaseta. ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 61%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kocham ten film!

  użytkownik usunięty

  Uwielbiam, nigdy mi się nie znudzi. Nie mogę powstrzymać łez w końcowej scenie wyznania miłosnego i powstania Cuby Goodinga z meczu. Tom Cruise był nie do pobicia.

 • Jeśli serce jest puste, głowa nie ma znaczenia.

  qemp ocenił(a) film na 8

  To zdanie utkwiło mi w pamięci.Film jest dość zwykły ale im dalej tym więcej można z niego wyciągnąć pozytywnych wniosków.

  17
  • Bardzo amerykański - zupełnie jak Cruise

   Lady_Snape

   Zawsze mam z Cruisem ten sam problem - nie potrafię uwierzyć w jego przemianę. Podobnie było z "Ostatnim samurajem", tak samo w wypadku "Rainmana", choć tam było trochę lepiej (ogólnie cały film był wiele lepszy, więc trudno się dziwić). Często powtarzający się wątek cynicznego ... więcej

  • Nie rozumiem na czym ma polegać

   lichthagen

   wielka wartośc tego filmu. Jest po prostu przywoitą, po holiłódzku ckliwą komedią romantyczną z krytyką arywizmu w tle.

   1
   • Zawiedziony. 5/10.

    Lisowczyk ocenił(a) film na 5

    W porównaniu kinem europejskim a w szczególności skandynawskim to jest po prostu olbrzymia przepaść. Fabuła jest naiwna i bajkowa do bólu. Gość się nawraca. Upada. Żeni się. Rozstaje. Powraca do żony tego samego dnia co odniósł sukces. To raczej nie jest film dla wymagającego widza.