PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=864}

Jesienna opowieść

Conte d'automne
7,0 1 628
ocen
7,0 10 1 1628
7,0 4
oceny krytyków
Jesienna opowieść
powrót do forum filmu Jesienna opowieść

by mieć pełny obraz historii. Mimo wszystko nie jest to najbardziej ciekawy film Rohmera. Nie polecam rozpoczynać od niego przygody z jego obrazami choć w dalszym ciągu (jak przy innych produkcjach reżysera ) można ogrzać się w jego ciepłych, letnich barwach i zatęsknić za latem, które już nigdy nie nadejdzie w takiej aurze i kolorach w jakich chciałoby się je pamiętać.

ocenił(a) film na 8
lasicazlasu

A który jest ciekawszy ?

ocenił(a) film na 6
burlesco

W moje subiektywnej ocenie: Zielony promień, Moja noc u Maud, Cztery przygody Reinette i Mirabelle, (krótka) Piekareczka z Monceau. Wśród samego cyklu opowieści: Opowieść wiosenna.

ocenił(a) film na 8
lasicazlasu

Dziękuję za sugestie :) Chociaż jestem fanką kina francuskiego i ogólnie europejskiego, to nie wszystkie widziałam. "Opowieść jesienną" z całego cyklu jednak lubię najbardziej :)

ocenił(a) film na 6
burlesco

:) Film jest bardzo przyjemny, niestety(?) nie zapoznałam się wcześniej z opisem i bardziej interesowała mnie relacja między Magali i Rosine. Niestety nie była ona główną osią fabularną choć ciekawie się zapowiadała. Rohmer miał talent do przedstawiania kobiecych przyjaźni.

ocenił(a) film na 8
lasicazlasu

Wszystkie jego filmy są refleksyjne.i 'gawędziarskie'.Zauważyłaś jak mało jest muzyki w tle ? W " Jesiennej opowieści" dopiero w scenie finałowej na weselnej potańscówce :)

ocenił(a) film na 6
burlesco

O, masz rację! Widziałam tylko część jego filmów ale faktycznie dopiero w tym wprowadził taką muzyczną sekwencję do tego tak długą.

ocenił(a) film na 8
lasicazlasu

Miłego oglądania :)

ocenił(a) film na 6
burlesco

A jakbyś miała stworzyć ranking tych czterech "opowieści", to kolejność byłaby jaka? Ta piosenka na końcu "Opowiesci jesiennej" miała jakiś znaczący tekst? Bo nie znam francuskiego.

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Na pierwszym miejscu " Jesienna opowieść" bo ma ten specyficzny urok farncuskiej prowincji pachnącej winnicą, który bardzo lubię *
Następnie ex aequo " Zimowa opowieść" i " Wiosenna Opowieść". " Letniej opowiesci " nie zmogłam... wytrwałam 25 minut :/

* W jęz.francuskim konwersuję jedynie na poziomie turystycznym, więc nie wiem o co chodziło w piosence, ale podobała mi się ta finalna muzyczna eksplozja.

ocenił(a) film na 6
burlesco

Dzięki za odpowiedź. Właśnie do "letniej" przymierzałem się w następnej kolejności. Co Cię tak w niej odrzuciło?

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Gugulski

Klimat 'nadbałtyckich' wakacji... z tłumną plażą ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones