film

Jesienna sonata

Höstsonaten
1978
1 godz. 39 min.
7,9 7 855
ocen
7,9 10 1 7855
7,5 16
ocen krytyków
Po latach zaniedbywania rodziny Charlotte odwiedza córkę. Niespodziewanie spotyka także swoje drugie - niepełnosprawne intelektualnie dziecko, które niegdyś umieściła w zakładzie psychiatrycznym. więcej mniej
Jesienna sonata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob, 6 innych nagród oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Po siedmiu latach zaniedbywania i ignorancji światowej sławy pianistka Charlotte odwiedza w domu swą córkę Evę. Ta, aby zaskoczyć matkę, sprowadza swą umysłowo chorą siostrę Helen, zamkniętą przed laty przez matkę w zakładzie dla obłąkanych. Napięcie między Charlotte i Evą zaczyna rosnąć uzmysławiając obu kobietom konieczność wyjaśnienia sobie wielu spraw.

dystrybucja
Gutek Film
studio
Filmédis / Incorporated Television Company (ITC) / Personafilm / więcej
tytuł oryg.
Höstsonaten
inne tytuły
Autumn Sonata Miedzynarodowe
Autumn Sonata USA
więcej
Zdjęcia do filmu kręcono w Jar i Oslo oraz na wyspie Otrøya (Norwegia).
Zdjęcia do filmu powstały w Norwegii, ponieważ Ingmar Bergman otrzymał zakaz wstępu do Szwecji, z powodu uchylania się odpłacenia podatków.
Kiedy Ingrid Bergman portretuje Charlotte, tak naprawdę jako pianistkę widzimy i słyszymy byłą żonę Ingmara Bergmana, Käbi Laretei, cieszącą się uznaniem artystkę.
Eva (Liv Ullmann) mieszka wraz ze swym mężem - pastorem na skromnej plebanii. Od lat nie widziała się ze swoja matką Charlotte (Ingrid Bergman), która jest światowej sławy pianistką. Okazja do spotkania pojawia się, gdy umiera wieloletni towarzysz rodzicielki. Eva zaprasza ją do swojego domu, aby przynieść ukojenie w trudnych chwilach. Wizyta... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych