PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753545}
7,2 86 555
ocen
7,2 10 1 86555
7,2 34
oceny krytyków
Jestem mordercą
powrót do forum filmu Jestem mordercą

Nudny film

ocenił(a) film na 3

Własnie wróciłem z premiery rozczarowany. Znam historię Marchwickiego, byłem ciekaw przedstawienia jej w filmie. Dla mnie porażka - Arkadiusz Jakubik kompletnie nie pasował do roli Marchwickiego - już bardziej pasowałby ze względu na wygląd Mirosław Haniszewski.
Brakowało mi wątku rodzeństwa Wampira - jeden z jego braci też został skazany na karę śmierci, czy chociazby tego, że w rzeczywistości podczas obławy na przystanku przyznał, że jest Wampirem.
Faktycznie Marchwicki był mocno ograniczony intelektualnie, niektórzy twierdzą, że lekko upośledzony - nie potrafił zbudować zdania złożonego, nie rozumiał sensu niektórych słów i był podany na manipulacje - dlatego w celi podstawiony wspołwiezień napisał w jego imieniu pamietnik, który również był dowodem w sprawie (podobno kolejny spreparowany dowód). Tutaj główny bohater potrafi się sprytnie wypowiedzieć, jest wręcz bystry.

Liczyłem na więcej odniesień do faktów, dostałem nudny film z nieadekwatnie dobraną muzyką i brakiem akcji.

ocenił(a) film na 8
bartoll_fb

Z oprawy muzycznej można było zrobić majstersztyk. Muzyka z lat 70 !!! Tu jest nudno, mrocznie i ponuro. Szkoda...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones