PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463907}
7,1 4 466
ocen
7,1 10 1 4466
7,2 6
ocen krytyków
Jeszcze nie wieczór
powrót do forum filmu Jeszcze nie wieczór

Dopiero wczoraj obejrzałam ten film na TVP Kultura i jestem zachwycona . Nareszcie dzieło , w którym główne role grają aktorzy starszego pokolenia - bez upiększeń , bez blichtru , naturalnie . Osadzenie akcji w Skolimowie powoduje , że ogląda się prawie dokument. A nasi weterani kina to prawdziwe perły. Pomimo wieku , pewnej niesprawności zachwycają cudną dykcją , bogactwem środków wyrazu i świetnym aktorstwem . Szkoda , że nie są wykorzystywani przez polskie kino . Niemal zapomniany , w ogóle nie pokazywany Wieńczysław Gliński , wzruszył mnie do łez . Jan Nowicki - klasa sama w sobie - za taką rolę w USA dostałby Oskara .

hanka04filmweb

Zgadzam się w całości z twoją opinią. Dodam jeszcze, że warto wyróżnić za ten film także Pana Romka Kłosowskiego, ale praktycznie wszyscy "starzy" wielcy aktorzy dają tutaj popis i faktycznie żal, że tak mało byli lub są wykorzystywani. Polecam też do posłuchania ciekawą piosenkę z filmu Anny Federowicz pt. "Jeszcze nie wieczór".

Ps. Przy czytaniu ciekawego artykułu o Leonie Niemczyku pojawia się wątek tego filmu. Pan Niemczyk przyjaźnił się z reżyserem i rola główna była napisana dla Niemczyka, ale niestety nie dożył realizacji...Tutaj link do artykułu: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/33037,druk.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones