PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792556}

6,7 10 1 68693
6,8 24
oceny krytyków
John Wick 3
W świecie "Johna Wicka" wystarczy wymówić imię i nazwisko tytułowego bohatera, a wszystkich wokół... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Reżyser nasycił swoją opowieść sporą dawką autoironii, co rusz puszczając oko do widza. Dobrze, że "John Wick 3" nie bawi się w tanie chwyty umoralniające, bo jak wiadomo, nie ma nic gorszego niż kino rozrywkowe starające się za wszelką cenę udowodnić, że jest czymś więcej. więcej
Śledząc cykl filmów zapoczątkowany przed pięcioma laty przez Leitcha i Stahelskiego, trudno nie dostrzec oparcia o pewien dysonans; z jednej strony, to przesycone niemal namacalną przemocą produkcje, w świecie których ilość kul w pukawce zawsze zdaje się brać górę nad słowem. Z drugiej każda część ma w sobie coś z kolorowej bajki i typowego dlań przerysowania. Jasne, że zabawa opiera się tu w dużej mierze na zawieszeniu niewiary, a wielu malkontentów zarzuci najpewniej twórcom ponowne wchodzenie do tej samej rzeki, ale ogrom wszelakich dóbr zamkniętych w tym zmodernizowanym szaleństwie w pełni to wynagradza. więcej
Osobom, które od "Johna Wicka 3" oczekiwały dobrego widowiska, nad którym nie trzeba się zastanawiać, pewnie tyle wystarczyło. Tutaj jednak pojawia się wspomniany wcześniej problem spuścizny. Ja oczekiwałem czegoś więcej. więcej
Opinia, że kino akcji doczeka się następnego twardziela na miarę Ethana Hunta, Jasona Bourne'a czy Johna McClane'a, jeszcze dziesięć lat temu mogła uchodzić za absurdalną. Wielokrotnie próbowano dopisać kolejną postać do listy rozpoznawalnych samców alfa wielkiego ekranu, choć mimo naprawdę świetnych filmów ("Uprowadzona", "Raid", "Bez litości") żaden jego bohater nie wyrył swojego nazwiska w masowej świadomości fanów. Dziś trzecia część przygód Johna Wicka radzi sobie w boxoffice'owym starciu, nawet mając za konkurentów marvelowskich "Mścicieli", a karmiące się tematycznymi memami internetowe pokolenie widzów przyjmuje za symbol męskości właśnie wspomnianego miłośnika psów i starych samochodów. Następca zabijaków vhs-owej ery został wyłoniony. więcej