PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 320 956
ocen
8,3 10 1 320956
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

Właśnie wróciłem z seansu (mieszkam w Mediolanie, premiera tu jest dzień wcześniej). Dosyć często chodzę do kina, zazwyczaj zaliczam wszystkie najważniejsze premiery w danym roku i muszę Wam powiedzieć - tak głębokiego, szokującego ale zarazem inteligentnego filmu nie widziałem na dużym ekranie od lat. Film jest zasadniczo studium upadku człowieka i pokazuje jak bardzo w sprzyjających warunkach każdy mógłby stać się potworem. Phoenix stworzył tu kreację swojego życia (100% oscar - jest poza wszelką skalą jeżeli chodzi o szczyt aktorskich możliwości). Jeżeli chodzi o zdjęcia i pracę kamery to 90% ujęć w tym filmie można na spokojnie powiesić na ścianie jako obraz. Muzyka - oryginalna stworzona do filmu napędza każdą scenę, kiedy musi podnosi ciśnienie a czasami potęguje uczucie dyskomfortu w porównaniu z tym co widzimy na ekranie - dobór piosenek innych artystów również jest genialny. Coś niesamowitego - arcydzieło stworzone przez osobę znaną głównie z Kac Vegas (ogromne brawa dla Phillipsa). Na film poszedłem do zwykłego tutejszego multiplexu i pierwszy raz spotkałem się z sytuacją żeby ludzie klaskali na napisach końcowych - niesamowite. Film jest bardzo ważny i ma wiele do powiedzenia - idźcie, zobaczcie i wyróbcie sobie własną opinię, bo nie jest to tylko zwykły film - jest to pewnego rodzaju doświadczenie, nie tylko wizualne.

teddypickerr

teraz dopiero to obejrzałem na hbo i qwa jakim ten film jest gniotem ,jeeeeeez ,banda żydków z gali oskarowej najwidoczniej przedawkowała z seksem z nieletnimi że poszedł na to oskar ,masakra docenić taki chłam to jak namalować srającego kundla wystawić to jako dzieło sztuki .dno ocena -50/10 .

ocenił(a) film na 10
teddypickerr

Dobrze powiedziane

teddypickerr

Być może ktoś oczekiwał produkcji komiksowej ale ja widzę to inaczej. Moje życie, ludzie spotkani na mojej drodze, teraz film... coś niesamowitego. Tak bardzo trafnego, ja oraz inni...życie... nie wiem co więcej napisać.... może coś zrobić ?

ocenił(a) film na 7
teddypickerr

Bez przesady do arcydzieła to dużo brakuje xD

ocenił(a) film na 1
teddypickerr

nie rozumiem fenomenu jokera, a ty bardziej zachwytu nad główną rolą i nagród dla niego. Rola jokera jest tak łatwa do zagrania i tak oczywista, że każdy aktor, który ją zagrał jest chwalony. Jack Nicholson, Heath Ledger, Joaquin Phoenix.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones