PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=403524}
7,3 63 994
oceny
7,3 10 1 63994
5,9 11
ocen krytyków
Jutro idziemy do kina
powrót do forum filmu Jutro idziemy do kina

nie jestem też religijny, nie jestem stary, nie kieruję się żadna ideologią polityczną czy religijną, od razu zaznaczam bo w tych czasach wszystkich się szufladkuje.. jeden typ w filmie romansuje, podrywa dwie dziewczyny na raz, inny bajeruje jedną a rucha się z dziwką w między czasie, wiele osób uzna że to "OK" ale to bzdura, w istocie to brak kręgosłupa moralnego i mam tu na myśli tylko ponadczasowe i bezcenne wartości a nie dogmaty religijne czy polityczne czy polityczną poprawność i inne frazesy, tylko i wyłącznie godność, szacunek do siebie i innych, a takie filmiki jak ten relatywizują wszystko, depczą każdą wartość w imię źle pojmowanej wolności, zarówno swobody bycia, życia jak i wolności słowa, bo robiąc taki film zapewne twórcy powołają się na to a to zwyczajnie brudzenie wizerunku ludzi, widać że wielu ludzi uwierzyło takim w chory sposób "wyzwolonym" ludziom, że takie postępowania są normą, że są OK, niektórzy zapewne utwierdzą się w przekonaniu że takie czyny są zwyczajnością i że można godzić się na taki stan rzeczy, postępowania wobec siebie i innych a to bardzo szkodliwe ale zanim to dostrzegą będzie już za późno, i będzie bolało..

ocenił(a) film na 8
TEDDY_K2

A myślisz, że ludzie we wrześniu 1939 roku to byli inni niż my? Tacy sami młodzi ludzie, jak w każdym pokoleniu.

Agatonik

wiem, wiem.. ale skoro chcą budować ich kult, a chcą, robi się to od lat, to nie powinni akurat podkreślać, uwypuklać tych cech, zachowań ludzi które raczej nie są fajne, czy Tobie nie przeszkadzała na przykład scena seksu z prostytutką ?? - - czy Ciebie nie dobija, nie rozczarowuje, obnażanie akurat tych negatywnych cech zachowań ludzkich w każdym prawie filmie ?? - - skoro niby miłość istnieje a oni, każdy z nich był zakochany, żeby to chociaż był facet który był kompletnie sam, bez szans na tzw miłość, ale ten akurat zabiegał o względy tej laseczki, córci oficera, i to co przedtem wymieniałem, niestety tylko potwierdza fakt, głównymi składnikami filmu jest przemoc i seks, ( jakieś walki co najmniej i nagość ), już Michael Douglas czy Robert Mitchum, i nie tylko oni, jako osoby z branży, stwierdzili, że filmy przez te oczywiste składniki są przewidywalne i tym samym niemądre, zabierają tylko czas prawdziwego życia ludziom, widzom, nawet mimo zarobionych pieniędzy żałowali, i chyba szczerze, ze brali udział w powstawaniu, pracy przy filmach w ogóle..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones