PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32357}

K-19

K-19: The Widowmaker
7,2 24 634
oceny
7,2 10 1 24634
7,0 4
oceny krytyków
K 19
powrót do forum filmu K-19

Wciagający, wzruszający i zaskakujacy. bardzo dobra gra aktorska. Ten film chyba mi sie nigdy nie znudzi ;)

użytkownik usunięty
S_R_Corpse

To fakt,film momentami jest naprawdę przejmujący ale jakoś nie prędko obejrzę go ponownie(zbyt przybijający)

ocenił(a) film na 10

Mam b. podobne odczucia. Dużo przytłaczających emocji, ale to w żadnym wypadku nie jest wada. Film sam w sobie świetny, dobry Harrison Ford i fantastyczny moim zdaniem Liam Neeson

ocenił(a) film na 7
S_R_Corpse

Lubię filmy o łodziach podwodnych. Obejrzałam wiele z nich. Trzeba przyznać, że w "K-19" znakomicie budowano atmosferę, ukazywano, że wszystko przemawia za tym, by okręt pozostał w porcie. Podobały mi się również zdjęcia. Jeśli chodzi o aktorstwo, to moim zdaniem zawiódł Ford. Z jak najlepszej strony pokazał się natomiast Neeson.
Film niezły, ale przesadnie patetyczny - miejscami miałam wrażenie, że robiony jest na chwałę Amerykanów. Ponadto końcowa przemowa była niepotrzebna. Inaczej, w bardziej naturalny sposób, można było podkreślić bohaterstwo marynarzy.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
2night

Uważam podobnie. Film naprawdę dobry i ciekawy, niestety koszmarnie przesiąknięty amerykanizmem. Amerykanie krążący wokół łodzi oferujący swoją pomoc; zimni i niedostępni rosjanie, którzy mimo szlachetności amerykanów wciąz bardzo wrodzy temu narodowi. Przemówienie na końcu filmu w stylu "Dnia Niepodległości"....
Było parę tego typu momentów, gdzie normalnemu człowiekowi odbijało się amerykańską propagandą i stylem myślenia.
Na szczęście oprócz tandetnych amerykańskich stereotypów zobaczyłem w filmie wiele innych ciekawych ujęć, dla których film warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 10
stasiuvino

amerykański patos rzeczywiście czasami działa dość mdląco. na szczęście sama akcja wciąga na tyle, że tylko w momentach "odprężenia" amerykanizm rzuca się w oczy.

ocenił(a) film na 7
aaako

Zgadzam się z moimi trzema przedmówcami. Dzięki za obiektywną ocenę filmu. Tak często spotykam się z agresywnymi atakami naszpikowanymi przekleństwami oraz równie zaciekłą obroną, że ciężko zrozumieć o co chodzi: czy o rzeczywiste wyłonienie filmu godnego obejrzenia czy o przepychanki i chęć udowodnienia swojej racji za wszelką cenę.
Pozdrawiam!

martii77

Strasznie przejmujacy troche tym odrzuca...
Ci ludzie ktorzy szli tam do tego reaktora chodzacy po tej "wodzie" a raczej płynie z reaktora...Nie wiem jak sie udalo kapitanowi przezyc skoro tam wszedl i uratowal jednego leżącego.
...

spielberg552

Właśnie, mnie też to zdziwiło. Większość zmarła na chorobę popromienną, a kapitan, który wszedł bez żadnego zabezpieczenia (no w sumie to i te kombinezony nie pomagały) do reaktora, wyszedł bez szwanku i przeżył długie lata...
Ogólnie jednak film bardzo mi się podobał. Niespodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie. Momentami zapierał dech w piersiach, np. gdy ukazywali poświęcających się naprawie reaktora.

S_R_Corpse

scena przedstawiająca naprawę reaktora była naprawdę mocna. do dzisiaj mam przed oczyma Vadima trzymającego sie kurczowo kabli i milczącą atmosferę wśród mechaników, którym "zostało poł godziny do zmiany wachty"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones