PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=892}
5,7 819
ocen
5,7 10 1 819
Kallafiorr
powrót do forum filmu Kallafiorr

Możliwe, że jeden z pierwszych, "niezależnych" obrazów w polskiej kinematografii - nie wiem, nie wnikam, możliwe, że "niezależny" od strony budżetowej, ale od strony "artystycznej" jest niestety słabym naśladownictwem.
Generalnie od strony technicznej wszystko jest poprawne, ale brak jakiegoś sensu w tym "bezsensie", czy nawet polemicznego stosunku do kina w stylu "Pulp Fiction". A z drugiej strony, jeśli ktoś ma sprzęt i chęci, czasem jakąś wizję, dlaczego miałby nie zrobić filmu?
Osobiście wolę np. Skurcze, którym udają się gagi, cały ten kicz jakoś wychodzi i nie jest taki obojętny wobec komercyjnego kina, zwłaszcza kina akcji/gangsterskiego, bo w bardzo udany sposób wyśmiewa tą konwencję. W Kalafiorze niestety humor, jeśli w ogóle, to jest drętwy, motywy nie trzymają się kupy, dodatkowo jest sporo debilnych, wypełnionych przekleństwami dialogów i dlatego film wydaje się być o niczym i w sumie okazuje się nijaki. A może to ja coś przeoczyłem...

użytkownik usunięty
parura

Przyszło Ci do głowy że o to właśnie chodziło ?
Debilne, wypełnione przekleństwami dialogi możesz oglądać w (komercyjnych) hitach komediowych, prezentowanych chyba we wszystkich kinach w Polsce.
Wystarczy wspomnieć niegdyś sławnych królach komedii: Cezarym Pacurze i Olafie Lubaszence...

ocenił(a) film na 4

Słusznie, że postawiłeś pytajnik (?) bo właśnie nic specjalnego nie przyszło mi do głowy. I o to chodzi - nie wzbudził we mnie ten "eksperyment" ani śmiechu, ani refleksji, ani zachwytu (czy jeszcze innego rodzaju przeżycia), dlatego piszę z wahaniem, że był nijaki (lub co najwyżej odtwórczy w słabym stylu). A w sytuacji, kiedy hitów komediowych, czy innych (jak to ująłeś - komercyjnych) tego typu produkcji nie zdarza mi się oglądać, nie mam żadnego porównania, czy choćby nawet pkt odniesienia. No chyba że Kallafiorr to klasa sama w sobie, więc w takiej sytuacji nie mam więcej pytań ;) co nie zmienia faktu, że nadal chciałbym się dowiedzieć, o co chodziło..?

P.S. Lubaszenko też był niegdyś królem komedii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones