PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219084}

Kanibal z Rotenburga

Rohtenburg
5,6 3 489
ocen
5,6 10 1 3489
Kanibal z Rotenburga
powrót do forum filmu Kanibal z Rotenburga

Film nierozrywkowy

ocenił(a) film na 8

Film jest dobry, ale przeznaczony dla świadomego odbiorcy i raczej nie takiego, który szuka łatwej rozrywki lub czegoś podnoszącego na duchu.

Film jest oparty na faktach autentycznych. Ukazuje historię dwóch skrzywionych psychicznie mężczyzn, którzy w bardzo nietypowy sposób chcą zaznać bliskości drugiego człowieka. Jest wycieczką w mroczne zakamarki ludzkiej świadomości, pokazuje do jak nietypowych decyzji może doprowadzić choroba psychiczna, mająca najczęściej swoje korzenie w dzieciństwie.

Drastyczne sceny zostały wyreżyserowane umiejętnie, nie emanują dosłownością, ale raczej pobudzają wyobraźnię. Film zdecydowanie nie dla każdego. Raczej dla osób, które chcą
poszerzać swoje horyzonty niż miło spędzić czas.

Moja ocena 8/10. Podobał mi się sposób realizacji filmu, dosyć surowy, pokazanie wydarzeń przez pryzmat badań studentki.

Film zdecydowanie tylko dla osób pełnoletnich o mocnych nerwach.

pozdrawiam Filozof71

ocenił(a) film na 10
filozof71

Miło jest przeczytać opinię człowieka wiedzącego o co chodzi. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Flammen

Dzięki. Mam nadzieję, że ci co nie wiedzą nie będą myśleli, że już się umówiliśmy :-)

pozdr Filozof71

ocenił(a) film na 6
filozof71

Zgoda. Tylko jedno małe a propos - widziałeś kiedyś jakieś "fakty nieautentyczne"? Pozdrrr

ocenił(a) film na 8
bartje

Masz rację to błąd językowa tzw. tautologia.
pozdrawiam Filozof71

filozof71

Sama choroba się nie wzięła u niego! Albo rodzina winna albo koledzy ze szkoły jego w młodości! On tego nie miał w genetyce! Jako dziecko urodził się czysty i to społeczeństwo go stworzyło, a nie on siebie sam! jak i tego, którego zjadł!

ocenił(a) film na 8
aniolek1234

Ja niczego takiego nie napisałem. Do dziś toczą się spory w jakim stopniu człowieka kształtuje środowisko a w jakim jego cechy biorą się z genów. Najczęściej największy wpływ na człowieka ma środowisko najbliższe czyli rodzina. Ze stwierdzeniem, że "społeczeństwo go stworzyło" nie zgadzam się. Przecież on mógł mieć rodzeństwo i kolegów wychowujących się na tym samym podwórku, chodzących do tej samej szkoły a jednak nie stali się tacy jak on.
pozdrawiam Filozof71
PS Nie pisze się nie miał tego "w genetyce" tylko "w genach". Wnioskuję z tego, że jesteś osobą młodą i może nie dla Ciebie jeszcze takie filmy :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones