PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219084}

Kanibal z Rotenburga

Rohtenburg
5,6 3 489
ocen
5,6 10 1 3489
Kanibal z Rotenburga
powrót do forum filmu Kanibal z Rotenburga

Kiedyś słyszałam o nich w prasie, po latach zobaczyłam, iż jest film o tej całej okropnej historii. Myślę, iż reżyser dobrze oddał wgląd w ich umysły...schizofreniczny i z syndromem sztokholmskim wobec matki...cała prawda o tym jakim ciemnym jest nasz umysł.

ocenił(a) film na 3
AureaDicta

Gdyby ten film nie był na faktach to pomyślałabym, że reżyser jest jakimś psycholem, a film jest na poziomie "Ludzkiej Stonogi". Nie wiem jak go ocenić, bo jest naprawdę chory, ale ukazuje faktyczne wydarzenia i nieźle wjeżdża na psychę..

ocenił(a) film na 6
AureaDicta

Nie przypominam sobie, żebym przysnęła na tym filmie, ale nie dopatrzyłam się tam żadnego syndromu sztokholmskiego wobec niczyjej matki.

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

A jednak...

ocenił(a) film na 6
AureaDicta

Chyba jednak nie...

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

Niestety tak...

ocenił(a) film na 6
AureaDicta

Niestety nie. Prawdopodobnie pomyliły ci się filmy. Jeżeli jesteś innego zdania, opisz proszę krótko scenę,w której wg. ciebie występuje syndrom sztokholmski ;]

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

Relacja syn- matka, która ciągnie za sobą niezłą patologię zachowań. Ona jest ideałem mimo, iż nie było między nimi słodko. Efekt- jej śmierć powoduje kolejne zaburzenie zachowania w wyniku szoku i rodzi się nam kanibal.

ocenił(a) film na 6
AureaDicta

Wszystko ładnie pięknie, ale to nie jest syndrom sztokholmski. Chłopak nigdy nie został porwany przez matkę, ani nie został jej zakładnikiem...

ocenił(a) film na 6
XxXxxEVeRaxxXxX

Nie musial...ów syndrom mają także dzieci, które doświadczają przemocy domowej- a ich także nie porywają rodzice...

ocenił(a) film na 5
AureaDicta

Ale tu chodziło raczej o szantaż emocjonalny ze strony matki.

użytkownik usunięty
fantynaaa

Według mnie on miał poczucie winy z powodu śmierci matki - a z kolei ten drugi (zjedzony) również został obciążony traumą - nie czuł się kochany i praktycznie został porzucony/odepchnięty przez matkę, któa zamiast syna wybrała samobójstwo. Wlaśnie to wydarzenie sprawiło, że już jako dorosły mężczyzna nie potrafił ułożyć sobie życia w związku, nie czuł się w dobrze w swojej skórze, doskwierała mu jego seksualność - jako coś brudnego i zakazanego... Czy t właśnie dlatego chciał, aby ślad po nim zaginął...? żeby z jego ciałą nie zostało już nic...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones