PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1266}

Kiedy Harry poznał Sally

When Harry Met Sally...
7,3 48 tys. ocen
7,3 10 1 48390
7,6 35 krytyków
Kiedy Harry poznał Sally
powrót do forum filmu Kiedy Harry poznał Sally

Klimat Allena??

ocenił(a) film na 9

W gruncie rzeczy ten film to komedia romantyczna, która opiera się na świetnych dialogach. Są śmieszne, pokręcone i przede wszystkim jest ich niezmiernie dużo dlatego też klimat tego filmu skojarzył mi się z filmami Woodiego Allena. Czy komuś jeszcze atmosfera tego filmu przysporzyła na myśl świetne kino Allena? Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
Joern

No ja też jak za pierwszym razem oglądałam jak i za drugim, od razu przypominałam sobie Annie Hall ;D

ocenił(a) film na 4
Drella

Meg Ryan wzoruje swoją postać na Diane Keaton z " Annie Hall". Ta sama mimika, nawet niektóre frazy wypowiadane w ten am sposób, np. "Oh well.. well". Widać, że reżyser chciał uzyskać podobny charakter całości, tyle, że z happy endem. Billy Crstal miał być nieco neurotyczny, ale mimo to pokazał to na swój sposób.

Chyba, że się mylę i to miała nie być zżynka, tylko ukłon Reinera w stronę Allena - czego dowodzić by mógł ostatni utwór z "Kiedy Harry poznał Sally"...

ocenił(a) film na 4
anncca

W sumie ta wypowiedź o tym świadczy:
http://www.youtube.com/watch?v=Zz8061rjvAU

ocenił(a) film na 8
anncca

oglądając film ciągle zastanawiałam się, czy to nie Allen : )

anncca

Kurde, chyba sobie właśnie spieprzyłem Annie Hall. :( Ostrzegajcie ludzie jak jest spoiler z innego filmu. :(

ocenił(a) film na 7
kendo777

a co to ma do rzeczy? Annie Hall a Harry-Sally to kompletnie inne filmy, z kompletnie innymi scenami i żartami

tolerancja91

Tam jest napisane o Kiedy Harry poznał Sally tak: "tyle, że z happy endem". To znaczy, że Annie Hall kończy się źle. To duży spoiler nie sądzisz?

ocenił(a) film na 7
kendo777

nie, biorąc pod uwagę większość filmów Allena, poza tym nie powiedziałabym, że Annie Hall kończy się źle... zresztą tak jak napisałam, w Annie Hall nie o zakończenie chodzi

ocenił(a) film na 8
Joern

tak ale chyba żaden Allen mi się tak nie podobał, przynajmniej żaden z Allenem w roli głównej

ocenił(a) film na 8
Guliwer_2

super film