film

Kiedy Harry poznał Sally

When Harry Met Sally...
1989
1 godz. 36 min.
7,3 45 844
oceny
7,3 10 1 45844
7,2 20
ocen krytyków
Harry i Sally poznają się w czasach studenckich, ale nie pałają do siebie zbytnią sympatią. Spotkanie po latach daje jednak początek przyjaźni. więcej mniej
Kiedy Harry poznał Sally zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film zdobył nagrodę BAFTA, 7 innych nagród oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia dwunastoletniego związku dwojga młodych ludzi, których drogi po skończeniu studiów rozchodzą się. Po pięciu latach przypadkowo spotykają się w samolocie. Początkowa niechęć z wolna przeobraża się w przyjaźń. Po wielu wspólnie spędzonych chwilach ciężko jest im stwierdzić czy dalej są tylko przyjaciółmi, czy łączy ich coś więcej.

boxoffice
$92 823 546 w USA
budżet
$16 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Castle Rock Entertainment / Nelson Entertainment (współudział)
tytuł oryg.
When Harry Met Sally...
inne tytuły
Harry, This Is Sally (tytuł roboczy) USA
When Harry Met Sally USA
więcej
Rolę Sally początkowo miała zagrać Molly Ringwald, odrzuciła jednak propozycję z powodu napiętego harmonogramu. Później, w 2004 roku zagrała tą postać w teatralnej wersji filmu, na londyńskim West Endzie. Ponadto o rolę Sally ubiegała się Carrie Fisher, która ostatecznie wcieliła się w filmie w postać Marie.
Kiedy Harry (Billy Crystal) i Sally (Meg Ryan) jadą przez Chicago do Nowego Jorku są lata 70. Widać natomiast model Chevy Cavalier, który pojawił się dopiero w latach 80.
Podczas przyjęcia sylwestrowego szminka Sally pojawia się i znika między dwoma ujęciami.
Czy przeznaczone sobie osoby zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia? Jeśli nie, to może od drugiego? No dobra, drugie też nie wyszło, a za trzecim razem? Może po prostu, aby się w sobie zakochać, potrzebna jest dłuższa znajomość. Najbardziej prawdopodobną jest ta ostatnia opcja, "potrzebna jest dłuższa znajomość", taki obraz miłości... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych