Film

Paris - When It Sizzles

1964 1 godz. 50 min.
7,0 3 110
ocen
7,0 10 3110
2 387
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"id":"6735","linkUrl":"/film/Kiedy+Pary%C5%BC+wrze-1964-6735","alt":"Kiedy Paryż wrze","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/67/35/6735/7707374.2.jpg"}
Pisarz nie mając pomysłu na scenariusz zatrudnia do pomocy sekretarkę. Wspólna praca zbliża ich do siebie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Mieszkający w Paryżu pisarz Richard Benson (William Holden) otrzymuje z Hollywood zamówienie na napisanie scenariusza. Niestety, przez sześć miesięcy siedzi w swoim apartamencie z widokiem na wieżę Eiffla, nie mogąc zapisać ani jednej kartki papieru. Kiedy ostateczny termin oddania gotowego maszynopisu ma upłynąć za dwa dni BensonMieszkający w Paryżu pisarz Richard Benson (William Holden) otrzymuje z Hollywood zamówienie na napisanie scenariusza. Niestety, przez sześć miesięcy siedzi w swoim apartamencie z widokiem na wieżę Eiffla, nie mogąc zapisać ani jednej kartki papieru. Kiedy ostateczny termin oddania gotowego maszynopisu ma upłynąć za dwa dni Benson postanawia wynająć sekretarkę. Pewnego poranka zjawia się Gabrielle (Audrey Hepburn) z małą walizeczką i klatką z kanarkiem. Prześliczna dziewczyna ma w sobie tyle wdzięku i niekłamanej naiwności, że właściwie od razu inspiruje scenarzystę do pracy.

na podstawie
Julien Duvivier "La fête à Henriette" (materiały do scenariusza, historia) / Henri Jeanson "La fête à Henriette" (materiały do scenariusza, historia)
studio
George Axelrod Productions / Richard Quine Productions
data produkcji
1964
tytuł oryg.
Paris - When It Sizzles
inne tytuły
Jak zdobyć sławę i piękną dziewczynę (alternatywna pisownia) Polska
Kiedy Paryż wrze Polska
Paris When It Sizzles Miedzynarodowe Australia Wielka Brytania (alternatywna pisownia) USA
Together in Paris (alternatywna pisownia) USA
Więcej...
Gabrielle i Peter zwalają na podłogę stronę scenariusza podczas sceny z tańcem, jednak później kartka znajduje się na starym miejscu.
Kręcenie tego filmu zakończyło się zaledwie 2 dni przed rozpoczęciem zdjęć do kolejnego filmu Audrey, "Szarady" (1963). Mały park, widoczny na początku filmu, wykorzystano w obu obrazach.
Hubert de Givenchy był pierwszym człowiekiem w historii kina, który pojawił się w napisach filmu za stworzenie... zapachu. Givenchy był twórcą perfum Audrey Hepburn.
Z filmem po raz pierwszy zetknęłam się stosunkowo niedawno. Opis fabuły skłonił mnie do zastanawiania się nad dalszymi krokami bohaterów, dlatego też z radością przyjęłam ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 47%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Nie rozumiem tych Waszych negatywnych komentarzy

  użytkownik usunięty

  Bo jak dla mnie, to bardzo zabawna, rewelacyjna komedyjka. Film jest bardzo wciągający, znakomite kreacje Hepburn i Holdena. Najlepsze są zdecydowanie epizody Curtisa! Uwielbiam sceny z jego udziałem! :)

 • Rewelacyjna zabawa konwencjami!

  Kons_u_Ela ocenił(a) film na 9

  Jak w jednym filmie lekko połączyć komedię, romans, horror, thriller, kryminał, kino akcji, kroplę melodramatu, kubeł pastiszu i obnażyć kulisy filmowej produkcji? Właśnie tak! Aż się prosi, by zrobili remake takiego Paryża. Dziś w roli scenarzysty bym obsadziła np. Chrisa Hemswortha, ... więcej

  3
  • Dlaczego jest tak dużo hejtów?

   malasyrenka89

   Film lekki, zabawny, przyjemny. Audrey jak zwykle wspaniała.

   3
   • Nic na to nie poradzę...

    La_Pier

    Może w przypadku tego filmu zawyżam ocenę i jestem nieobiektywny, ale co ja mam właściwie zrobić? ;) Lubię niemal każdy film z udziałem Audrey Hepburn. A ten był ciekawy z kilku powodów. Primo - Audrey Hepburn :) Secundo - historia w historii czyli bardzo fajny zabieg. Tertio - zabawny humor i ... więcej

   • Gdzie można obejżeć?

    silina_213

    Czy mógłby mi ktoś podać link.