PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032231}
6,7 480  ocen
6,7 10 1 480
6,6 5 krytyków
Kiedy stopi się lód
powrót do forum filmu Kiedy stopi się lód

Takich "przyjaciół" to o kant dupy potłuc. Już nawet nie mówię o ostatnich, dosyć drastycznych wydarzeniach- które to chłopcy bez zająknięcia się spowodowali (bo za to już kryminał się należy), ale nawet wcześniej- od początku traktowali Ewę jak popychadło, środek do celu- przyjaźni w tym nie widziałam ani trochę.

Ona się chyba sama oszukiwała, bo podkochiwała się w Timie, a ten ją w końcu sponiewierał i wyrzucił jak szmatę, bo jakaś inna laska mu rzucila mu wyzwanie i obietnicę. Chore. Ten drugi "kumpel" to samo.

Na końcu to nawet nikt z dorosłych jej nie pomógł. A końcówka niestety nie dała żadnego rozwiązania. Winni ukarani nie zostali, ale ofiara zapłaciła najwyższą cenę.

ocenił(a) film na 3
Naethalee

Cały film to był sztandarowy średniak, jakaś tam niby historyjka była, ale tak naprawdę nic się nie działo, do chwili gwałtu. Tak właśnie podczas seansu się zastanawiałem, jaka tragedia się w tym filmie wydarzy, odstawiałem że ktoś zginie, a się okazało że był gwałt, bo dostali rozkaz w głupiej grze. Ten moment mnie rozwalił, tak kiepskiego pomysłu dawno nie widziałem, twórcą nawet nie chciało się wysilić i wymyśleć czegoś bardziej ambitnego, albo przynajmniej jak do tego doszło powinno być bardziej satysfakcjonujące, niż polecenie w grze lol. Za tą głupotę odjąłem 2 ptk, dla mnie to było zbyt płytkie i nieakceptowalne.

ocenił(a) film na 6
D3Mania

No jak dla mnie ten gwałt był bardzo drastyczny i okrutny ze strony tzn "przyjaciół" i chyba nawet bardziej mnie przejął niż przejęłaby mnie ewentualna czyjaś śmierć. Pomysł sam w sobie nie był głupi, ale faktycznie to w jaki sposób do tego doszło - tak na chybcika, bezrefleksyjnie to już mi się nie podobało.
Chociaż z drugiej pokazane było do czego mogą się posunąć młode chłopaki, którym jakaś "dupa" zawróci w głowie. 

ocenił(a) film na 3
Naethalee

Każdy z nas zakładam że widział dziesiątki scen gwałtów, w filmach czy serialach, ale jak dla mnie ten był najgorszy, a przynajmniej nie mogę sobie przypomnieć gorszego. Tak sobie siedziałem i myślałem i wychodzi na to, że będę musiał wpisać ten film na listę z najgorszymi scenami gwałtu ever, wcześniej nie miałem takiej listy, ale dzięki temu filmowi chyba będę musiał w głowie ją zrobić, tak bardzo ta cała scena była dla mnie głupia. Bardzo mi to przeszkadza że tak nagle, od czapy, jakby wyciągali (twórcy) królika z kapelusza, wyciągnęli scene gwałtu. Cały film nic na to nie wskazywało, a tu nagle gwałt. Skoro i tak chłopaki dopuścili się takiego czynu, to równie dobrze mogliby rzucić się na tą dziewczynę która im się podobała i ją zgwałcić, to byłoby bardziej sensowne i akceptowalne dla mnie  :)

ocenił(a) film na 6
D3Mania

Nie zgodzę się, że nic na to nie wskazywało. Jednak mieliśmy przedstawioną dorosłą bohaterkę i mocno było sugerowane, ze przeżyła kiedyś jakąś tam traumę w przeszłości- a jaką to film to już pokazał- tylko słabo umotywował/ugruntował to działanie. Nawiasem mówiąc film powstał na kanwie powieści "Het Smelt" autorstwa Lize Spit (nie czytałam).

ocenił(a) film na 3
Naethalee

Ok źle się wyraziłem, oczywiście że wskazywało że coś się wydarzyło, w końcu to dramat, i w dodatku postać dziewczyny od początku było widać że ma jakąś traumę, ale nie sądziłem że o gwałt na niej będzie chodzić. Słabo to wyszło mimo wszystko