PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810402}

Kler

7,0 200 444
oceny
7,0 10 1 200444
6,7 46
ocen krytyków
Kler
powrót do forum filmu Kler

:(

ocenił(a) film na 8

Naprawdę dobry film ale ciężki jak cholera :(

shirox

Typowy Smarzowski raczej z obowiazkowym rekwizytem : Wódka na drugim planie.

ocenił(a) film na 6
shirox

Nic nie szkodzi że ciężki,jestem samochodem :-))))

shirox

Powiedziałbym, że Dom Zły był cięższy.

Gh0st

Dom Zły był ciężki? To jak określić Pod Mocnym Aniołem? :)

ocenił(a) film na 10
Gh0st

Oj tak, naprawdę ciężki film, a końcówka przerażająca

ocenił(a) film na 9
shirox

Naprawdę taki ciężki? Ma swoje ciężary, ale nie przesadzałbym z tą ciężkością. Mocny i robiący wrażenie, ale znam filmy nieporównywalnie cięższe.

ocenił(a) film na 9
shirox

"Kler" to pochodna doniesień medialnych o ludziach stanu duchownego oraz wspomnień Polaków, którzy widzieli ekscesy i nadużycia Kościoła .Katolicyzm ma u nas szczególne miejsce ze względu na działalność patriotyczną pod zaborami,opozycję antykomunistyczną i Papieża Polaka. Filmy Smarzowskiego są gorzkie ale potrzebne.Takie są rozliczenia z przeszłością i trudnymi tematami.Wesela, PRL, Policja, Alkoholizm,Wołyń i w końcu Kościół.Ale nie uważałbym go za film antyklerykalny.

ocenił(a) film na 7
shirox

Właśnie zbyt dużo tu humoru i przerysowania jak na moje. Trochę powinno być, by rozładować napięcie, ale momentami czułem się jakbym oglądał komedię.

ocenił(a) film na 8
shirox

Kontrowersyjny, prowokacyjny, przerysowany, skłaniający do refleksji... ale ciężki? No chyba, że jesteś klerykiem...

shirox

Dla mnie - bardzo smutny. Jeśli ktoś się sugerował zwiastunem i myślał "oh, jakie to będzie odjechane, zabawne" - to się rozczarował. Nie widziałam w nim nic śmiesznego.

ocenił(a) film na 8
zaraz_wracam

A ja właśnie uważam, że film jest momentami zabawny. Dzięki temu pozwala rozładować napięcie, łatwiej się go ogląda. A mimo całego zepsucia i krzywdy wyrządzonej, widać światełko nadzieji w zachowaniu niektórych.

shirox

Ktoś tu chyba nie oglądał ciężkich filmów - owszem, jest przekaz "ksiądz to też człowiek", ale fabuła nie jest skomplikowana, nie ma zbyt wielu wątków, które trzeba poddać głębszej analizie.

ocenił(a) film na 9
Destroy666

chyba chodzi po prostu o inną wrażliwość. Dla niektórych takie obrazy to mocne doświadczenie

shirox

Dla mnie straszny. Dobrnełam do sceny, której chłopiec kara y jest za zmęczenie prześcieradła. Koniec, dla mnie nie do przejścia.

ocenił(a) film na 7
shirox

i to chyba była jego siła. Ale jakoś sama forma mnie drażniła. Ogólnie niezły

ocenił(a) film na 7
shirox

jak to jest dla ciebie mocne to obejrzyj Wołyń

ocenił(a) film na 8
shirox

Pewnie, że film ciężki i smutny. Oczywiście już znalazło się stado kozaków, którzy licytują się, który film jest cięższy i który ma większego benka w oglądaniu mroku. Po co patrzeć szerzej niż własne poglądy.

shirox

Ciężki. Problemem tego filmu jest pokazanie wszystkich jako czarne (niczym sutanny) charaktery. Dlatego traci wiarygodność... Ale mocny obraz, uważam, że powinna być reakcja ze strony atakowanych - nie akceptując pewnych postaw we własnych szrankach, otoczenie "wybieliłoby się"....

ocenił(a) film na 8
shirox

nie jestem pewien co masz na myśli że ciężki, ale najsmutniejsze w tym filmie jest to, że on w ogóle nie szokuje, ot dzień jak co dzień z życia kleru...

ocenił(a) film na 8
shirox

...który to kler głosi słowo jezusa, że życie na ziemi to tylko krótki epizod, po którym czeka nas wieczne szczęście w raju i dlatego powinniśmy żyć skromnie i oddawać nadmiar bogactwa potrzebującym, a sami zajmują się tylko gromadzeniem tego bogactwa i żyją zgodnie z zasadą chwytaj dzień, pławiąc się w luksusach... a potrzebującym za opłatą oferują modlitwę i wstawiennictwo u samego boga, który dokona cudu i im pomoże...

franciszek, święty człowiek, jest pierwszym papieżem, który widzi tę niegodziwość kleru i mówi "koledzy, lud widzi wasze drogie limuzyny, weźcie ze mnie przykład i jeździjcie skromnymi autkami... żeby ukryć nasze niezmierzone bogactwo, bo się nam wierni w końcu zbuntują i przestaną płacić..."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones