PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1218}

Kolor purpury

The Color Purple
7,8 41 887
ocen
7,8 10 1 41887
7,1 12
ocen krytyków
Kolor purpury
powrót do forum filmu Kolor purpury

Przepiękny, wzruszający film, który pozostanie w moim sercu na zawsze. Polecam wszystkim, którzy pragną historii niebanalnej, smutnej ale i z morałem. Trudno teraz o takie filmy.

wicca_3

Pamiętam go wciąż, choć oglądałem taaak dawno.
Są jednak takie filmy, które zostawiają taki niewymazywalny ślad... pewne piętno.
Ten film właśnie taki dla mnie jest.
Pamiętam, że bardzo mnie wzruszył...
Z pewnością do niego jeszcze kiedyś wrócę.

ocenił(a) film na 8
dia8el

Jest książka o tym samym tytule:) zawsze można przeczytać aczkolwiek uważam że film jest rewelacyjny i nie sądzę aby książka byla lepsza, tak jak to jest w wielu przypadkach...pozdrawiam

użytkownik usunięty
dia8el

Będziesz miał okazję - 3 listopada na Zone Europa, o ile masz ten kanał w swoim pakiecie.

użytkownik usunięty
wicca_3

Za niecały miesiąc będzie można obejrzeć na Zone Europa. Pewnie nagram go sobie i później odtworzę z płytki, bo 23:50 to trochę późna pora. Obsada bardzo zachęcająca: Whoopi Goldberg, Danny Glover i Oprah Winfrey, no i temat filmu - temat rzeka.

ocenił(a) film na 8

Jeżeli tematyka Cię interesuje to polecam film bardzo gorąco, nie zawiedziesz się. Wszyscy aktorzy zagrali fenomenalnie:)

użytkownik usunięty
wicca_3

Bardzo mnie interesuje. Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że mam u siebie Zone Europę. Tam jest dużo świetnych i niestety zapomnianych przez ludzi filmów. No... czasem zdarzają się wyjątki. Ja niedawno wypatrzyłem tam "Park Gorkiego" z Pacułą, Hurtem i Dennehym. Na Filmwebie zachwalali go bardzo, więc obejrzałem i się nie zawiodłem. Mam nadzieję, że w przypadku "Koloru purpury" też tak będzie.

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się co do Zone Europa w 100%. Ja obejrzałabym jeszcze "Chatę wuja Toma", ale nie ma nigdzie tego filmu. Nie wiem tylko czy podzielą ten film na dwie części bo sam w sobie jest długi...ale fajnie, ze są ludzie którzy doceniają inne kino, tak jak ja. Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones