PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1218}

Kolor purpury

The Color Purple
7,8 41 885
ocen
7,8 10 1 41885
7,1 12
ocen krytyków
Kolor purpury
powrót do forum filmu Kolor purpury

film Spielberga, który omijam szerokim łukiem. Nie dla tego że jest zły, wręcz przeciwnie,
wiem że jest dobry i wiem O CZYM jest. Nie lubię takich dramatycznych historii i dla tego
omijam go od początku powstania. Może kiedyś sie skuszę , bo uwielbiam kino Spielberga,
ale do tego czasu jeszcze długa droga. Pozdrawiam

impaler1

Nie ma się czego bać :). To piękna i wzruszająca historia z pozytywnym zakończeniem. Gra aktorów świetna, dobór obsady również znakomity. Nie wywołuje stanów depresyjnych, uroczyście przyrzekam. Oczywiście najsampierw polecam książkę :]

ocenił(a) film na 10
impaler1

Polecam z całego serca, ponieważ film jest przepiękny. Dla mnie ARCYDZIEŁO, jeden z najznakomitszych filmów w historii kina.

ocenił(a) film na 8
Anis_filmweb

Whoopi Goldberg powinna zań dostać Oscara . A co wy o tym myślicie?

ocenił(a) film na 10
Kileeer

Bardzo żałuję, że Goldberg nie dostała za ten film Oscara :) Była świetna, nawet powiedziałbym, że była to jej rola życia :)

ocenił(a) film na 8
kamul

Także Oprah Winfrey mimo , że nie jest aktorką ... Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
kamul

Goldberg mnie rozwaliła... wspaniała rola... a potem i inne znakomite kreacje zwłaszcza komediowe:) całe szczęście za Ghost akademia nie miała już wątpliwości:)

ocenił(a) film na 10
impaler1

...omijając z daleka to dzieło wiele tracisz.... :-( oglądnij jeszcze dziś,film warty uwagi,podkreśla piękno i trwałość uczuć...nierozerwalność...właśnie "leci" na TCM,polecam...

ocenił(a) film na 9
Tamilina

dołączam się do reszty film z klasą film który zapada w pamięć film który każe pomyśleć i role aktorskie zwłaszcza kobiece co najmniej 4 oskary i piąty za reżyserię dla S.S. gorąco polecam ( lepszy od m jak miłość )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones