PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6842}
7,5 20 870
ocen
7,5 10 1 20870
7,2 4
oceny krytyków
Konsul
powrót do forum filmu Konsul

Bardzo dobra komedyjka

ocenił(a) film na 10

Co jak co, ale trzeba powiedzieć, że za "komuny" robili w Polsce dużo lepsze filmy niż obecnie.Do tego dużo lepsza była gra aktorów, ale to chyba dlatego że aktorzy nie grywali w badziewnych serialach jak m jak milosc itp. i naprawde mieli świetny warsztat aktorski.A teraz? Byle kto pogra troche w kiepskim serialu i już media i gazety robię mega gwiazdy z takich osób

ocenił(a) film na 7
jaremaa

a to jest sprawa oczywista ze za komuny byly lepsze filmy

ocenił(a) film na 7
jaremaa

swieta racja. po 89 nasza kinematografia byla i jest na rowni pochylej. Sa przeblyski ale coraz mniej. Nie wiedziec czemu, nie potrafi sie odnalezc po zmianie ustroju. Takich filmow jak Wielki Szu, Konsul, Nie lubie poniedzialku, seksmisja i cala masa innych - po 89 juz nie bylo, mam na mysli poziomu, orryginalnosci, scenariusza, wykonania itp itp. Konsula osobiscie oceniam jako film Dobry, mocne 7/10. Najwiekszy sentyment mam do Wielkiego Szu oraz Prywatnego Sledztwa - arcymistrzowskie filmy :)

ocenił(a) film na 8
dick47

Nie przesadzajmy, są dobre filmy w polskiej nowej kinematografii. Ale jeśli chodzi o komedie... No to zdecydowanie za PRLu były lepsze:) Może dlatego, że łatwiej było zrobić satyrę na otaczający świat, który zbyt gwałtownie do pewnego momentu się nie zmieniał...

A swoją drogą "Konsul" to dobra rozrywka, polecam

ocenił(a) film na 9
jaremaa

Mam to samo wrażenie. Teraz jest totalna beznadzieja jeżeli chodzi o warsztat aktorski. Poza nielicznymi wyjątkami poziom kunsztu aktorskiego naprawdę strasznie się obniżył. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda w USA czy pozostałych częściach Europy żeby uświadomić sobie, że coś jest z tą Polską szkołą aktorską po 89 nie tak. Większość współczesnych filmów (poza pojedynczymi wyjątkami) obecnie wygląda jak słabe etiudy studenckie, drewniana gra aktorów nikogo już nie zaskakuje. Żal.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones