PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34297}

Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów

A Nightmare On Elm Street 4: The Dream Master
6,5 15 154
oceny
6,5 10 1 15154
5,1 7
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów

Obejrzałem ten film w częściach na Youtubie i to z polskim lektorem i w całkiem niezłej jakości (wyjątkowo jak na Youtuba). I zaskoczyłem się nieco. Szczerze mówiąc to jest jedyny film z tej serii jaki oglądałem (właśnie skończyłem go oglądać) i jestem strasznie zdziwiony. Na początku myślałem, że Freddy Krueger jest oszpeconym człowiekiem w wieku około pięćdziesiątki, który podstępnie zabija swoje ludzkie ofiary w snach szybko i ...
...bezboleśnie to raczej nie... A jednak tak nie jest (może chociaż tylko w tej części taki jest...) Jest oszpecony i staro wygląda, ale morduje nastolatków i sam się tak zachowuje! Skacze, biega i... i... lubi pogadać z ofiarą. Zanim zabije gościa to powie mu jakieś krótkie czy długie zdanie, a może i kilka zdań... Jedno zdanie oznajmujące, drugie zdanie pytające, a ostatnie zdanie głośnie i rozkazujące. A cały tekst kończy się jego śmiechem.
To jest nieco dziwne...

P.S.
Moja ocena to 6/10. Film całkiem fajny, ale podejrzewam (nie jestem na 100% pewny), że poprzednie części były lepsze, a szczególnie pierwsza bo mój tata i mama go oglądali i mówią, że jest fajny, tylko że było "trochę" gore (krwawe sceny), a w tej części prawie wo gule nie było gore.

użytkownik usunięty
pawello1200

Hehe taki właśnie jest Freddy :D To chyba najbardziej rozgadany zabójca w całej kinematografii hehe. Chociaż trzeba przyznać, że w poprzednich częściach był troszkę poważniejszy. Ogólnie to im dalej tym śmieszniej. Polecam całą serię bo naprawdę każda część ma w sobie coś fajnego.

użytkownik usunięty

Aha jeszcze pytanko. Dlaczego zacząłeś oglądać akurat od czwórki?

ocenił(a) film na 6

Bo to była jedyna cała część dostępna on-line. Znalazłem ją na Youtubie z lektorem, więc zkorzystałem z okazji...

ocenił(a) film na 6
pawello1200

Aha i jeszcze jedno... Gdy pokazał bohaterce klatkę piersiową, to wyglądał jak mumia, a nie człowiek o spalonej skórze...

ocenił(a) film na 6
pawello1200

I jeszcze jedno... Bym zapomniał... Tu mam link do pierwszego parta tej części z lektorem polskim:
http://www.youtube.com/watch?v=VRT8tl3CAik
Reszta partów będzie pokazana obok ekranu, w podobnych filmach (wiecie o co mi chodzi)...

użytkownik usunięty
pawello1200

Ja ostatnio kupiłem sobie box ze wszystkimi częściami na DVD i za niedługo zamierzam odświeżyć sobie całą serie. Do tej pory wszystkie części widziałem tylko raz jakiś rok temu. Z poprzednich seansów pamiętam, że najbardziej podobała mi się 1, 3 i 4, a najmniej 7 czyli "Nowy koszmar Wesa Cravena". Być może się to zmieni bo wiele ciekawych rzeczy w filmach zauważam dopiero po drugim seansie.

ocenił(a) film na 6

Ja niedawno obejrzałem część 1 i uważam, że jest o niebo lepsza od 4.

ocenił(a) film na 9
pawello1200

Ja oglądam każdą część codziennie od paru dni i stwierdzam, że ta jest najlepsza. Świetna muzyka. Oczywiście nawiązania do poprzednich części i komiczne zachowania Freddy'ego. W starszych częściach chodził jak staruszek, a tu pełna akrobatyka hehe jestem ciekaw dalszych części:)

ocenił(a) film na 7
barlogpl

Mam sentyment, i pewnie zawyżyłem ocenę, ale chyba obejrzę dziś ten film.:) Muzyka faktycznie jest git.

ocenił(a) film na 6
pawello1200

Oglądałem niedawno pierwszą część i jest znacznie lepsza (8/10). A co do gore, to właśnie w czwartej części jest więcej, a w pierwszej bardzo mało (dlatego jest w tv od lat 16 a nie od 18). W pierwszej części Freddy jest nieco bardziej małomówny i rzuca krótkimi tekstami typu: "Chodź do Freddiego", czy jakoś tam. Część czwarta jest znacznie bardziej obrzydliwa (scena dziewczyna zamieniającą się w karalucha) i przywodzi mi na myśl film "Mucha" (7/10) i "Hellraiser" (7/10). Obejrzałem też siódmą część - "Nowy Koszmar Wesa Crawena" (6/10), która jest podobna do pierwszej (charakter Freddiego i aktorka grająca główną bohaterkę w jedynce), ale gorsza (trzyma poziom czwórki), jest bardziej krwawa, straszniejsza, na szczęście bez obrzydliwych scen. Jest bardzo dziwna (to na szczęście plus), ale dlaczego to nie będę zdradzał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones