PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6857}

Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Cat on a Hot Tin Roof
7,9 20 876
ocen
7,9 10 1 20876
8,2 14
ocen krytyków
Kotka na gorącym, blaszanym dachu
powrót do forum filmu Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Czy główny bohater był gejem albo był biseksulany?

ocenił(a) film na 6
Tsubasa_147

dokładnie tak samo to odebrałam - ta męka 'przyjaźń' była zbyt intensywna aby była tylko przyjaźnią. A wiadomo to były inne czasy więc bohater nie mógł powiedzieć co czuje naprawde, została mu tylko ucieczka w alkohol...

ocenił(a) film na 6
Iwusiak

*męska

ocenił(a) film na 6
Tsubasa_147

dokładnie tak samo to odebrałam - ta męka 'przyjaźń' była zbyt intensywna aby była tylko przyjaźnią. A wiadomo to były inne czasy więc bohater nie mógł powiedzieć co czuje naprawde, została mu tylko ucieczka w alkohol...

ocenił(a) film na 10
Iwusiak

Tennessee Williams był oburzony adaptacja filmowa , ponoć przed salami.kinowymi odradzał film ludziom ze względu na to że wątek homo czy biseksualny został tak potraktowany jak w filmie ( inaczej niż w sztuce teatralnej )

ocenił(a) film na 8
Tsubasa_147

Też tak to odebrałam podczas seansu, zarówno z zachowania głównego bohatera jak i niektórych tekstów członków rodziny. Ostatnia scena w filmie trochę psuje tę teorię, ale i tak pasuje

Tsubasa_147

Byl nim przynajmniej główny bohater oryginalnego dramatu. To, co w dramacie było powiedziane wprost, tu zostało przeniesione na sferę sportu/rywalizacji/przyjaźni, stąd kontrowersje w stosunku do wersji hollywoodzkiej. Ale nawet w niej wydaje się to czytelne.

ocenił(a) film na 9
ZFKZ

A jak wobec tego odbierać końcową scenę?

ocenił(a) film na 10
kotek38

Jako poprawność polityczną.

Inka1983

niestety

ocenił(a) film na 9
Inka1983

No proszę, a dziś, w ramach poprawności politycznej należałoby pokazać wszystko. Jak to się przez te lata pozmieniało...

użytkownik usunięty
Inka1983

Była dziś jest i teraz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones