PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728436}
5,7 26 284
oceny
5,7 10 1 26284
3,8 10
ocen krytyków
Król życia
powrót do forum filmu Król życia

To mój pierwszy wpis na filmwebie, mimo że konto mam od kilku lat. Obejrzałem zwiastun, zobaczyłem kilka komentarzy pod filmem (czuję się oszukany, bo mam wrażenie, że to wpisy na zamówienie za $$$) zaciekawiony poszedłem do kina. Nie spodziewałem się wielkiego kina, ale pozytywnego filmu.

Wyszedłem zażenowany. Dialogi i gra aktorów bardzo słaba. Historia też bez ładu i składu. Wątki od czapy. Żadnego przekazu poza tym, że trzeba mieć wypadek, żeby ci się w głowie poprzewracało. Jak Więckiewicz i Popławska mogli w czymś takim zagrać?

Tematyka bardzo na czasie - rzucasz korpo, odkrywasz siebie, miłość, przyjaźń, to że pieniądze nie są najważniejsze. Niestety dla mnie ten film to nieporozumienie - bez ładu i składu. Bez sensu po prostu. Nie polecam. Czuję się oszukany na 50zł (za dwa bilety).

Treh

czy możecie odczepić się łaskawie od normalnego forumowicza? hę? to dopiero żenada.

clavier

Długo jeszcze nikt nie będzie mnie cenzurował i zabraniał mi uwagi na temat samozadowolonych infantylnych wypowiedzi.

Treh

szkoda

Marek84

Marek84 - poczytaj sobie biografię Pana Jerzego Zielińskiego - dostępna jest tu

http://www.filmweb.pl/person/Jerzy+Zieliński-11103

trochę wiedzy nie zaboli


Biridi

znam- o co ci chodzi? dziwny post?!

Marek84

piszesz : "Koleś robi zdjęcia do gównianych filmów, nagle bierze się za reżyserkę- to musi być gówno!"

komentarz poniżej poziomu

ocenił(a) film na 8
Marek84

Bardzo wyrafinowana wypowiedź i genialny poziom kulturalnej wymiany myśli oraz znajomość tematyki filmowej. Gratuluję!

ocenił(a) film na 8
kinofanka_2

Oczywiście ten komentarz dot. uzytk.Marek84

MikeDent

Nie rozumiem kilku scen... Może mi ktoś wyjaśnić? :)
1) Ta murzynka na słupie
2) Scena w windzie, z dyktafonem i językami

Pomocy

ocenił(a) film na 8
Ziqu

przyznam szczerzxez ze tej koncowki nie zrozumialem... szczegolnie sceny w windzie. chyba ze ona ma byc podsumowanie w skrócie. Winda sie zatzymuje, nie masz na to wpłwyu, nie mozesz nic zrobic musisz wiec zmienic plan na wieczor i porobic co innego niz zwykle, zblizyc sie do rodziny, powyglupiac sie, porobic cos irracjonalnego... moment wypadku=awaria windym pkt zwrotny. ale o co chodzilo z tym dyktafonem to juz nie wiem...

ocenił(a) film na 8
Ziqu

nie wszystko musisz rozumieć.

ocenił(a) film na 8
MikeDent

powiem tak, jako korpoludek, ten film jest po prostu prawdziwy. opowiada o tym z czym wiele osób jutro od rana będzie się zmagało, o czym będzie rozmawiało na ,,fajce,, i co będzie i jak będzie mówił ich szef... który naczyta się mądrych książek ;)

samo życie. ocena filmu wynika raczej z tego czy widz rozumie czym są ,,za ciasne buty Edwarda,, czy nie ma o tym bladego pojęcia.

ocenił(a) film na 2
Farg

pracowałem w korpo kilka lat. miałem podobne problemy, niektóre inne, na szczęście nikt nie mówił cytatami z poradnika dla akwizytora, ale "formuła jest elastyczna, sytuacja jest dynamiczna, potraktujmy to jak wyzwanie" zapamiętam do końca życia. dziś powtarzam to czasem żartując sobie w jakiś sytuacjach. wtedy nie było mi do śmiechu. sam odszedłem.

mój wpis dotyczył filmu tzn. film jest moim zdaniem źle zagrany, są źle napisane dialogi, wiele scen jest sztucznych i nienaturalnych. w niektórych nie widzę sensu. zawstydzałem się oglądając - to tak jak na youtube oglądasz "jesteś zwycięzcą" i myślisz sobie "on tak na serio?"

ocenił(a) film na 2
MikeDent

Niestety film ten jest przykładem jak filmów nie należy robić. Sztuczność i mało inteligentny humor bije po oczach. Polskie kino od pewnego czasu zwyżkuje ale ten to straszny gniot. Nie polecam.

ocenił(a) film na 3
MikeDent

Czuję dokładnie to samo (dopiero wróciłam z kina). Momentami sztucznością byłam tak zażenowana, że rozważałam wyjście z kina. Są elemeny, ktore mi się podobały-wydaje mi się, że pierwsze minuty filmu, w którym to zostało przedstawione korpożycie, było realne. Rozmowy przy papierosie to było po prostu wręcz wycięte z przerwy przed głównym wejściem do jakiegoś korpo ;) Wizualnie bardzo podobała mi się scena w AA, przy malowaniu twarzy i potem uderzaniu w bęben.
Nie mogę się jednak oprzeć podobnemu wrażeniu co MikeDent: sztuczność, sceny w ogóle się nie kleiły, a dialogi były tak straszne, że momentami chciałam się schować z zażenowania. W dodatku moim zdaniem kompletnie nic nie było tu śmieszne.
Postaci niedopracowane, strasznie to wszystko płaskie. najgorszy był szef z korpo, który był tak przerysowany i sztuczny, że się go słuchać nie dało. Myślę, że ciekawą postacią mógł być Kapsel, gdyby tylko choć trochę zechciano pokazać co mu w głowie siedzi-niestety wszystkie postaci były jak wycięte z papieru.

Pewnie oceniłabym film dużo surowiej, ale fakt, że dostałam bilety za darmo sprawił, że patrze na to z nieco większą wyrozumiałością, choć tego "dzieła" na pewno nikomu nie polecę.

ocenił(a) film na 2
domster

byłam, widziałam i żałuję. Ni do rymu, ni do taktu...
film nie był ani zabawny, ani błyskotliwy ani po prostu żaden-nijaki i bezbarwny. Miałam się odprężyć i nie wyszło. Nie polecam-szkoda kasy.

MikeDent

Filmu nie widziałem, ale przestań ściemniać, że masz konto od kilku lat bo masz je od 14 marca 2014 roku.

ocenił(a) film na 2
Andrzejek324

To prawda. Przyłapałeś mnie na kłamstwie. To konto mam od 14.03.2014, ale wcześniej miałem inne konto, które skasowałem, ponieważ było połączone z moim kontem na Facebooku i w dodatku było pod mailem, które ma mnóstwo moich znajomych/współpracowników i dziwiłem się "jak mnie znaleźli?"

Nie chciałem, aby znajomi/współpracownicy itp. widzieli jakie filmy lubię, jak je oceniam i nie chciałem, aby wyciągali na tej podstawie wnioski. Nie interesuje mnie też jakie filmy lubi kolega ze studiów, którego nie widziałem 10 lat itd.

Wiem, że to może dla kogoś zabrzmieć dziwnie, ale pracuję w środowisku mediów społecznościowych i ogólnie internetu, gdzie zachęcam i przyciągam ludzi do oglądania moim zdaniem fajnych rzeczy (branża sport, sprzedaję emocje, nie rzeczy). Może dlatego mam konto na Facebooku, ale nie jest aktywny - nie czytam co ludzie piszą i sam nic nie dodaję, a korzystam z takiego konta, bo obsługuję z niego fanpejdże. Do bliskich znajomych dzwonię lub szukam okazji do spotkania.

Dużo osób mnie obserwuje na Twitterze, na Facebooku, bo jestem też źródłem informacji i jakoś tak zapragnąłem znów być anonimowy i założyłem w zeszłym roku to konto na filmwebie :) czuję się z tym naprawdę wyśmienicie :)

Koniec wywodu. Przepraszam, jeśli ktoś musiał to czytać. To mówiłem ja. Pięcioletni Krzyś

ocenił(a) film na 10
MikeDent

Super film, goraco polecam, duzo smiechu podczas seansu i troche romantycznosci tez sie znajdzie :)

ocenił(a) film na 6
MikeDent

Witam:) to proszę obejrzeć "Panią z przedszkola" ;)

ocenił(a) film na 3
MikeDent

Co zostało zobaczone, już się nie odzobaczy.I to jest właśnie cała polska kinematografia.

ocenił(a) film na 3
MikeDent

U mnie też zawód kompletny.Sztuczne do obrzydzenia.

ocenił(a) film na 2
clarencefilmweb

Film jest bardzo zły. Począwszy od samego scenariusza, bez polotu, bez pomysłu. Dialogi są drętwe i mocno nienaturalne. Charakteryzacja fatalna. Ci alkoholicy mają eleganckie płaszcze, sweterki, nie wyglądają na takich którzy spędzają godziny na ulicy. Dźwięk jak zwykle niechlujny, wszystko czego się nie dotknąć jest słabe... Ja nie przypominam sobie gorszego polskiego filmu w 2015 roku.

ocenił(a) film na 2
MikeDent

Film pod mało ambitną młodzież. Tani dowcip. Nie wymaga absolutnie myślenia. Można oglądać na towarzyskim spotkaniu gdzie ma być lekko, przyjemnie i wesoło a w tle może sobie coś tam szumieć w telewizorze bo nawet rozmawiając jednocześnie nie zgubimy wątku. Najbardziej dziwi mnie to, że Peszek i Trela tu zagrali, zazwyczaj unikali takich produkcji i to mnie zmyliło ;)

ocenił(a) film na 2
czubajka_filmweb

ja podkreślę, że czuję się oszukany, bo zwiastun zachęcający, a Agora - gazeta.pl promowała film strasznie, no i mnie nabrali.

film ka-ta-stro-fa

ocenił(a) film na 4
MikeDent

Film "bez ładu i składu" bo strasznie zawodzi tu reżyserka. Specjalnie wszedłem na filmweb, by zobaczyć co to za typ tak spieprzył sprawę. I nie pomyliłem się, pierwszy film w dorobku, do tego 66 lat na karku.

ocenił(a) film na 1
MikeDent

Tragedia.
Już pomijam to, że scenariusz jest tak zły, jak żaden, żaden inny. Jest fatalnie. Tragicznie fatalnie.
Ale to, że w roku 2015 powstał film o tym, że korpo jest złe............... Gdyby to był rok 2000, to by było w miarę na czasie, a może i nawet nowatorskie.
Mamy 2016 rok, gdy to w naprawdę zapyziałych korporacjach wprowadza się zajebiste benefity dla całych rodzin, gdy się daje fajowe bonusy, gdy się próbuje dostosować sprzęt i wystrój wnętrz do pracownika, gdy się wprowadza pracowanie z domu - tylko dlatego, że od dawna już jest wiadomo, że człowiek w takiej fabryce nie pociągnie długo.
I w Warszawce, centrum tego trendu, powstaje film o korpo z lat 90tych.
I ktoś chce za to pieniądze!
Masakra.

ocenił(a) film na 4
MikeDent

Cóż teksty i scenariusz do filmu pisał "Fadi Chakkour"...Gdy są napisy to jest taka informacja.. i w sumie to był jego pierwszy raz więc.. cóz można chyba wybaczyć.. Słuchając tekstów to przyszedł mi na myśl Dzień Świra i mądre teksty z Instagrama na ładnych pejzażach zmiksowane razem ze sobą... film urwany.. obrońcy powiedzą że zabieg zmuszający do myślenia.. i czytając wpisy zabieg się udał.. jedni myślą jak takie coś mogło powstać a drudzy nie mogą pojąć jak to się nie może podobać..
dla mnie film słaby.. ani gra ani przekaz który zrozumiałem na swój sposób mnie nie ruszył.. i film oglądać na ryzyko własne..
dałem 4.. bo wcześniej obejrzałem Listy do M2.. a właściwie zostałem zmuszony przez większą część rodziny.. i żałują tego..

ocenił(a) film na 3
MikeDent

"Czuję się oszukany... Dialogi i gra aktorów bardzo słaba. Historia też bez ładu i składu. Wątki od czapy. Żadnego przekazu poza tym, że trzeba mieć wypadek, żeby ci się w głowie poprzewracało. Jak Więckiewicz i Popławska mogli w czymś takim zagrać?" Pełna zgoda MikeDent.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones