PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31685}

Król Skorpion

The Scorpion King
6,1 55 963
oceny
6,1 10 1 55963
4,2 9
ocen krytyków
Król Skorpion

Heroic fantasy w realiach starożytnego Egiptu. Umięśnieni mężczyźni, skąpo ubrane kobiety i masa efektów specjalnych.


Zainspirowana opowieściami o legendarnym władcy Egiptu, historia opowiedziana w filmie "Król Skorpion" osadzona jest w pełnych brutalności czasach ciężkich doświadczeń plemion pustynnych jeszcze cztery wieki przed wzniesieniem Wielkiej Piramidy. To właśnie wtedy, jak widzimy początkowo na ekranie, czarnoksiężnik przepowiedział, że wkrótce na arenę starożytnego świata wkroczy postać legendarnego króla, który wsławi się odwagą i męstwem. Bezwzględny i okrutny Memnon mniema, iż chodzi o niego i gotów jest zrobić wszystko, aby zostać królem. Siłą stara się podporządkować sobie plemiona pustynne, w swoich atakach napotykając na niewielki opór nielicznych, osłabionych codziennymi zmaganiami ludów. Mimo to niewielka grupa Akkadianów, niegdyś słynnego i silnego liczebnie szczepu sumeryjskiego, teraz niemalże na wymarciu, zostaje wynajęta z zamiarem pozbycia się czarnoksiężnika, który steruje zabójczą ręką Memnona. Z czasem okazuje się, że z grupy Akkadianów na skutek starć z wrogiem ostaje się zaledwie jedna osoba - Mathyus.

opis użytkownika

Trzy tysiące lat przed naszą erą, bezwzględnie ambitny człowiek o imieniu Memnon utwierdza się w przekonaniu, iż przeznaczeniem jego jest zapanowanie nad rozproszonymi ludami pustyni. Zgromadzona pod jego dowództwem armia podległych mu barbarzyńców przetacza się przez góry i równiny, podbijając i biorąc w niewolę wszystkich tych, którzy uszli spod jej mieczy. Memnon realizuje swój złowieszczy plan z bezlitosną precyzją, a każdy kto stanie na jego drodze drży z przerażenia, wiedząc, iż doradcą tego "zła wcielonego" jest tajemniczy mag, przekazujący mu informacje kiedy, gdzie i jak zaatakować. Dzięki niemu za Memnonen idzie nieprzerwane pasmo zwycięstw.
Ostatnią przeszkodą dzielącą Memnona od tronu okazuje się być grupka zaledwie kilku plemion pustyni, niewielkich liczebnie a osłabionych dodatkowo wzajemnymi waśniami i nieprzyjaznym nastawieniem. Wiedząc jednak, że atak Władcy Zła jest nieunikniony, niechętnie co prawda, ale decydują się zjednoczyć przeciwko wspólnemu wrogowi i unieszkodliwić Memnona. W tym celu zatrudniają Mathyusa, biegłego w sztukach walk potomka walecznych rodów, który ma zgładzić czarnoksiężnika - najsilniejszą tajemną broń Memnona.
Tak oto Mathyus angażuje się w rozgrywkę, która wymaga od niego największego sprytu, odwagi i siły na jaki tylko może się zdobyć człowiek. Zakradając się do pałacu Memnona w mieście Gomorrah, Mathyus odkrywa, iż wizjonerskim pomocnikiem jego adwersarza, dającym Memnonowi siłę do zwycięstw jest w rzeczywistości kobieta - piękna Cassandra. Mathyus nie jest w stanie zgładzić Cassandry, decyduje się zamiast tego wziąć ją do niewoli i zabrać do opuszczonej Doliny Umarłych. Pomimo tego, że pozostająca pod jego komendą zbieranina wojowników w konfrontacji liczebnej z siłami Memnona wypada blado, Mathyus przekonany jest, że jedynym wyjściem i nadzieją na przeżycie jest bezpośrednia konfrontacja z Memnonem.
Cassandra przepowiada Mathyusowi, że zginie on w ostatecznym starciu. Jednakże waleczny wojownik wyznaje proste ale głębokie prawdy swojego ludu - żyj wolnością, umieraj w chwale. Nimi też zamierza się bez względu na grożące mu niebezpieczeństwo kierować. Mathyus żywi również przekonanie, iż zdecydowanym działaniem może wpływać na swoje przeznaczenie. Wierząc w to przystępuje do walki, przemieniając swój los w żywą legendę ... legendę Króla Skorpiona.

Sauron
opis użytkownika

Akcja filmu nawiązuje do "Powrotu mumii".
Film rozpoczyna się w momencie, gdy Memmon, despotyczny władca Gomorrah, jednego z najważniejszych ówczesnych miast, zmierza do zniszczenia koczowniczych, pustynnych grup, których nie może sobie podporządkować. Mathayus, jeden z niezależnych przywódców, pewnego dnia zostaje zaskoczony wraz ze swoimi wojownikami przez Memmona i jego ludzi. Mathayus wychodzi z tego starcia z postanowieniem obalenia władzy tyrana. Wiedząc, że plany oparte na wizjach i przepowiedniach czarnoksiężnika postanawia go zabić. Ku jego zdziwieniu czarnoksiężnikiem jest piękna kobieta o imieniu Cassandra. Postanawia jej nie zabijać i wychodzi mu to na dobre, bo Cassandra dokańcza się do grupy buntowników i wspiera go w walce.

Oxy
opis użytkownika

Afryka, pięć tysięcy lat temu. Na piaskach egipskich pustyni nie wzniesiono jeszcze wielkich piramid. Miastem Gomora rządzi okrutny Memnon (Steven Brand). Wódz ten pragnie panować nad wszystkimi ludami pustyni. Gromadzi więc wielką armię barbarzyńców i rozpoczyna krwawe podboje, aby zostać królem. W realizacji złowieszczego planu pomaga wodzowi tajemniczy mag. To dzięki jego czarnoksięskiej mocy Memnon wie, kiedy i gdzie uderzyć na Nomadów i odnosi zwycięstwo za zwycięstwem. Na drodze do ostatecznego sukcesu zostało już tylko kilka plemion, osłabionych wzajemną nienawiścią i waśniami. Ostatni wolni ludzie pustyni jednoczą się i wynajmują słynnego mistrza sztuk walk - niebezpiecznego i przebiegłego Mathayusa (The Rock) - aby ten pomógł im pokonać wroga.

opis dystrybutora kina

Bliski Wschód, 3000 lat przed naszą erą. Okrutny wódz Memnon (Brand) zamierza zapanować nad starożytnym światem. Podbija po kolei narody pustyni, mordując lub obracając ludzi w niewolników. Fama głosi, że sprzymierzeńcem Memnona jest potężny czarownik. Dzięki jego przepowiedniom armie wodza są praktycznie niezwyciężone. Ostatnie pustynne plemiona, które stawiają opór najeźdźcy, wysyłają wojownika Mathyusa ("The Rock" Johnson) z misją zlikwidowania czarnoksiężnika. Mathyus przekrada się do obozu wroga i ze zdumieniem odkrywa, że czarnoksiężnik jest w rzeczywistości czarodziejką (Hu), ma na imię Kassandra i wygląda bardzo ładnie. Zamiast zgładzić Kassandrę Mathyus postanawia uprowadzić ją i przeciągnąć na swoją stronę. Okazuje się, że czarodziejka nie jest od tego, przepowiada jednak, że jeżeli Mathyus wystąpi przeciw Memnonowi - zginie. Wojownik nie wierzy jednak w przeznaczenie, rzuca wyzwanie Memnonowi i prowadzi ludzi pustyni do nierównej walki....

aynis
opis użytkownika

Zainspirowany popularną serią filmów o Mumii, "Król Skorpion" jest pełnym akcji filmem przygodowym, wypełnionym spektakularnymi pokazami sztuki kaskaderskiej i scenami walki. W mrocznych czasach, w obliczu Zła, jeden człowiek podjął wyzwanie. Demonstrujący swoje umiejętności walki The Rock w roli wojownika, który pokonuje Imperium i jednoczy naród, stając się legendą.

opis dystrybutora dvd

Przygotuj się na niesamowitą przygodę! Dzięki niesamowitej serii Mumia, teraz czaka nas zapierające dech w piersiach, pełne akcji widowisko - Król Skorpion! The Rock, supergwiazda WWE wciela się w najbardziej przerażającego wojownika starożytnego świata, podczas gdy "Król Skorpion" porywa Cię do samego serca ekscytującej opowieści pełnej niesamowitych scen walki, wielkich bitew i mrożących krew w żyłach ujęć. To najbardziej epicki, spektakularny hit roku, do którego powrócisz jeszcze nie raz!

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones