PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786702}

Król polki

The Polka King
5,6 9 773
oceny
5,6 10 1 9773
4,8 6
ocen krytyków
Król polki
powrót do forum filmu Król polki

Niezła Polka

ocenił(a) film na 5

„Polka King” ma w sobie ten Netfilxowy pierwiastek. Patrzysz i widzisz, że to dzieło stworzone do TV. Coś z góry budzące uboższe wrażenie. Coś co może się obronić tylko historią, a ta jest tu całkiem sympatyczna. Polak robi furorę w USA. Żyje prawdziwym amerykańskim snem. Z tego co wiem film mocno trzyma się faktów, co czyni go jeszcze przyjemniejszym do śledzenia. Koniec jest z góry znany, ale nawet Jan o nim doskonale wiedział, kiedy wyciągał pieniądze od swoich darczyńców.

Obsada jest mocno przeciętna, ale wyróżnia się ten, który powinien się wyróżniać. Jack Black wypadł tak dobrze, że naprawdę ciężko wyobrazić sobie kogoś lepszego do tej roli. Kogoś kto nie tylko udźwignie Polski charakter za oceanem, ale poradzi sobie też wokalnie. Fajnie, że postarał się rzucić kilka słów po polsku od czasu do czasu. Takich tekstów powinno być więcej.

Film na swoje nieszczęście jest reklamowany jako komedia, a prawdę powiedziawszy komedia z tego żadna. Polskość jest jedynym żartem. Poza – to ja Polak w USA, przynoszę lekką wieś ze wschodu, nie uświadczyłem wiele gagów. Można się uśmiechnąć tylko okazjonalnie.

I mimo, że to przestępca, to jakoś temu gościowi kibicowałem. Potrafi zarazić swoim optymizmem i wiarą w swoją osobę – Niezły (5/10)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones