PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600541}

Królewna Śnieżka i Łowca

Snow White and the Huntsman
6,2 156 355
ocen
6,2 10 1 156355
5,4 16
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i Łowca
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i Łowca

Po przejrzeniu kilku tematów i przeczytaniu pewnej ilości wypowiedzi -zaskakujące jest jak dużo rzeczy zostaje przeoczone podczas filmu.
1) Śnieżka byłą piękniejsza od Królowej.
No właśnie - nie była. zostało wyraźnie powiedziane że krew najpiękniejszej zdejmie zaklęcie. Ta krew to była krew Ravenny , po wyciągnięciu sztyletu. Czyli najpiękniejsza była Ravenna.
2) O co chodziło w wątku romantycznym ?
W klasycznej bajce ukochanym Śnieżki jest ładny i odważny Książę (czyli William). I z początku idzie to tym wątkiem. Uwięziona Śnieżka wspomina Williama, Wiliam wspomina Śnieżkę. Słodko i klasycznie. Tymczasem jednak królewna spotyka Łowcę - zarośniętego, wielkiego draba z bukłakiem gorzały i toporem w garści który tropi ludzi i najmuje się za garść złota - słowem nie jest to ktoś kogo by się chciało spotkać w ciemnej uliczce - chociaż większość pań stwierdzi że jest b.przystojny. Śnieżka zauważa też jego żal.Już podczas sceny z nauką walki nożem coś jednak iskrzy. Potem on zawsze będzie ją chronił a i ona uratuje mu życie.Gdy znów pojawia się William królewna go całuje ponieważ sądzi że ma do niego uczucie (tak naprawdę to jest Ravenna, oczywiście). Jednak gdy prawdziwy William całuje martwą Śnieżkę - nic się nie dzieje. Gdy jednak Łowca otworzy się przed martwą Śnieżką i ją pocałuje - KABOOM - i dziewczyna budzi się we łzach do życia (Breath of life Florence + The Machine :). Od tej pory Williama pomija natomiast spojrzenie i uśmiech ma dla Łowcy - scena przed atakiem oraz scena koronacji: Śnieżka jest koronowana, szuka kogoś wzrokiem (nie jest to William), jest zdenerwowana. Wchodzi Łowca, Śnieżka oczy na niego i jest happy. The End.
Książę jest więc po to aby podkreślić wątek z Łowcą. To powinien być on -w tym samym mniej więcej wieku, młody, ładny, odważny, z pozycją, niepopsuty życiem, bez "przeszłości". Ale.. serce nie sługa.
3) Czemu Kristen Stewart gra niemal ciągle z otwartymi ustami?
A, to proste. Wystarczy popatrzeć jak wygląda z zamkniętymi. Ma całkiem wydatny podbródek który daje jej twarzy dość twardy,agresywny rys. Niezbyt to pasuje do postaci delikatnego i nieśmiałego dziewczątka. Otwierając usta po prostu "zmiękcza" twarz.
4) scena z Białym Jeleniem
Oprócz tego że jest to duch lasu, tej ziemi - i pokazuje że Śnieżka uzdrowi ziemię - co ma tez znaczenie dla wątku z Łowcą - jest to tez zwieńczenie pewnego wątku. Najpierw mała Śnieżka ratuje srokę. Potem dorosłej Śnieżce sroka pokaże gwóźdź a następnie sroki (dwie) wskażą otwór kanału i poprowadzą do czekającego białego konia. Później okaże się że te sroki to tak naprawdę faerie które zaprowadzą królewnę do Białego Jelenia. Czyli -ucieczka Śnieżki była "ustawiona".
5) Kristen Stewart nie potrafi grać/mało umie/itd.
Już pomijam że zbiera dobre oceny od krytyków ostatnio.. Skupmy się na tym filmie. Nie jest bardzo ekspresyjna (nie podkreśla emocji) ale gra spojrzeniem, głosem, ruchem rąk, ciałem (faktycznie biega jak o życie),oddechem, delikatną mimiką twarzy. Jak ktoś oczekuje że ona rąbnie jedną b. silną emocją jak cios toporem - to się faktycznie nie doczeka. Ale jak ktoś lubi coś bardziej delikatnego i skomplikowanego - to na Stewart patrzy się przyjemnie. Także jeśli już, to brakuje jej tutaj po prostu mocnej ekspresyjności.
6) mowa do tłumu.
Wystarczy pamiętać że to córka dawnego dobrego króla, symbol wiary w lepsze czasy która na dodatek przed momentem zmartwychwstała (!!!!!) Nożesz, autentyczny CUD !!!
A mowa jest taka jaką mogła wygłosić 18letnia dziewczyna która spędziła sporą część życia w lochu. To nie jest William Wallace.
Czy taka mowa pasuje do postaci? Tak. Czy poszliby za nia po tym wszystkim? Tak. Więc ze sceną wszystko jest w porządku.


Może komuś się przyda ;)

Rozgdz

"Czemu Kristen Stewart gra niemal ciągle z otwartymi ustami?
A, to proste. Wystarczy popatrzeć jak wygląda z zamkniętymi. " xDDDD

Ależ to zabrzmiało xD

Rozgdz

A co do mowy to właśnie się nie zgadzam - jest fatalna :/

Może i pasuje do dziewczątka trzymanego większość swojego życia w lochu, ale to nie jest coś, co byłoby w stanie ludzi zagrzać do walki. W dodatku akcenty emocjonalne (krzyki) rozłożone nie tam, gdzie być powinny, a całość tak "świetnie" zagrana, że musieli bardziej kluczowe momenty okraszać patetyczną muzyką, bo inaczej widz by się nie skapnął, że się coś podniosłego dzieje....

dla mnie porażka po całości :/

ocenił(a) film na 8
Pantegram

W kontekście takiej sytuacji- czyli cudu - moim zdaniem pasi. Ta mowa mogłaby być dwa razy gorsza a i tak by się zagotowali. Zresztą tutaj jest też problem bo zbyt "bojowo" by do takiej dziewczyny nie pasowało. Coś.. jaką mowę mogłaby walnąć w "Krzyżakach" Danusia Jurandówna? Czy nawet Jagienka?
Dobrze jednak że "nie przesolili'.

Rozgdz

Cóż, mam inne zdanie - mi bardziej podobają się takie postaci kobiece jak Cesarzowa Furiosa z Mad Maxa :)

W dodatku w historii Śnieżki moim zdaniem właśnie głupim było założenie, że tym samym ludziom, którzy bez szemrania i buntu uginali się pod jarzmem Ravenny przez lata, wystarczy sama wiadomość o tym, że następczyni tronu żyje, by rzucili się w wir walki o wolność... Owszem, to piękna idea, ale ja jestem raczej pragmatyczną osobą i aż taki idealizm do mnie nie przemawia - uważam to za brak psychologicznego realizmu.

Uważam, że dużo bardziej realistycznym byłoby ukazanie Śnieżki jako żądnej zemsty harpii xD, która dla pomszczenia ojca gotowa jest na wszystko, a ludzie podążają właśnie za tą jej siłą się i wariackim pragnieniem zemsty, które jest podsycone przez ich własne krzywdy, aniżeli za tą enigmatyczną "łagodnością i czystością"... Nie pasuje to zbytnio do oryginalnego toposu księżniczki, ale już do świata wykreowanego - jak najbardziej.
Historycznie bunt zawsze wywodzi się z niezadowolenia, chęci zemsty i wściekłości rozżalonego ludu - niewiele w tym chrześcijańskich idei wybaczania i wznoszenia się "ponad cierpienie"... bo właśnie wznoszenie się ponad cierpienie pozwala je ignorować i egzystować w nim dalej, ale nie pociągnie ludzi do walki, kiedy brakuje chęci zmiany.

ocenił(a) film na 8
Pantegram

No, w tym że gdyby to była Furiosa czy Ravenna to taka mowa by nie przeszła - to się zgadzam ;)

ocenił(a) film na 7
Rozgdz

witam mam parę pytań odnośnie filmu, moze bedziesz umial je wyjasnic
-czemu ravenna nie uratowala brata?
- skoro ravenna byla najpiekniejsza czemu lustro powiedzialo jej ze sniezka jest piekniejsza?
-skoro ravenna wypila jako dziecko ten eliksir ktory mial jej dac mlodosc i silę czemu sie starzala?
- na kim miala się zemscic ravenna za rodzicow?

ocenił(a) film na 8
panna_x_filmweb

Hmm, trochę już minęło odkąd ostatni raz widziałem ten film, ale spróbuję jak zapamiętałem
-czemu ravenna nie uratowala brata?
Myślę że po prostu nie mogła. Brat chyba żył dzięki jej "wsparciu" i z normalnymi ranami nie było problemu - jak widać było podczas pierwszej jego walki z Łowcą (Łowca wbił w niego topór), i w innych sytuacjach. Ale gdy Łowca nabił go na to, hmmm, drewno, liczne "kolce",obrażenia były zbyt duże i uderzyły także w Ravennę, która to odczuła i sama padła. Była więc bezradna w takim przypadku, sama poważnie oberwała.
-skoro ravenna byla najpiekniejsza czemu lustro powiedzialo jej ze sniezka jest piekniejsza?
Tutaj zakręcili, ale myślę że chodzi o następne słowa Lustra - że czystość i niewinność Śnieżki mogą być zgubą Ravenny. Ravenna była więc najpiękniejsza urodą, jednak Śnieżka była najpiękniejsza duszą. Tylko Śnieżka mogła więc wytoczyć krew Ravenny (bo widzieliśmy wcześniej że to nie takie łatwe), krew najpiękniejszej która złamała zaklęcie
-skoro ravenna wypila jako dziecko ten eliksir ktory mial jej dac mlodosc i silę czemu sie starzala?
Jeśli dobrze pamiętam zaklęcie dało jej moc i "niezabijalność" - ale nie dawało młodości, dlatego musiała ją kraść jak wampir.
- na kim miala się zemscic ravenna za rodzicow?
Tutaj nie jestem pewien o co pytasz. Podejrzewam jednak że król który ją porwał z wioski nieźle się na swojej brance "przejechał". Natomiast jej rodzina i bliscy zostali najwyraźniej przez ten najazd wybici. Miała się więc zemścić na tym królu (i żółdakach ?)który najechał wioskę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones