film

Królowa chmur

2003
1h 15m
6,2 2 800
ocen
6,2 10 1 2800
Nostalgiczna opowieść o nieuchronnym przemijaniu czasu, matczynej miłości, lojalności i wartościach, których nie da się kupić. Zobacz pełny opis
Królowa chmur zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Piotr czerpie z życia same przyjemności. Udaje mu się, trochę podstępnie, wykupić wspaniałą, choć zdewastowaną willę. Właścicielką domu jest ekscentryczna, 80-letnia malarka, Wanda Przybyłowicz, zwana Mimi. Kobieta chętnie wraca wspomnieniami do czasów młodości. Na studiach przeżyła wielką miłość, urodziła syna. Chłopak zginął, mającPiotr czerpie z życia same przyjemności. Udaje mu się, trochę podstępnie, wykupić wspaniałą, choć zdewastowaną willę. Właścicielką domu jest ekscentryczna, 80-letnia malarka, Wanda Przybyłowicz, zwana Mimi. Kobieta chętnie wraca wspomnieniami do czasów młodości. Na studiach przeżyła wielką miłość, urodziła syna. Chłopak zginął, mając zaledwie 30 lat. Nigdy nie pogodziła się z jego śmiercią. W Piotrze widzi utraconego jedynaka. Tymczasem on zamierza umieścić ją w domu spokojnej starości. Knuje z pozoru niewinną intrygę, by odciągnąć jej uwagę.

studio
Studio Filmowe Perspektywa (produkcja wykonawcza) / Agencja Filmowa Telewizji Polskiej
tytuł oryg.
Królowa chmur
inne tytuły
The Queen of Clouds
więcej
Film kręcony był we Wrocławiu i Wałbrzychu (Polska).
Zdjęcia do filmu kręcono w lipcu 2003 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wczoraj kolejny raz zobaczyłam ten film i pomyślałam, że Pani Danuta Szaflarska,szczęśliwie i wciąż sprawnie intelektualnie, dożyła 100 lat. Anna Przybylska już nie dożyła 37 lat.

... nie przeciętna gra. sam film też dobrze "wchłaniający się". mnie się podobał. polecam.

Malajkat świetnie zagrał. Przybylska jak zawsze super urocza. Jednak to Danuta Szaflarska jest gwiazdą tego filmu. jak ona to robi?? Oszczędne środki gry. Niesamowita aktorka - jak w "Zakazanych piosenkach" i "Skarbie" tak teraz w "Królowej chmur" i "Żółtym szaliku" !!!!!!!!
Widziałem ze 2 filmiki - nie wiedziałem,...

więcej

Niezrównana Danuta Szaflarska, jeden z lepszych polskich filmów pokazujący, że nasze kino też może byc naprawdę dobre. Polecam!

Dlaczego..?

użytkownik usunięty

Przepraszam, dlaczego i wogóle jakim prawem wspaniała Pani Szaflarska jest wymieniona dopiero na szarym końcu obsady? Zero poszanowania, kretyni! Drugo- trzecio- planowe rólki gównianych 'gwiazdek' są na początku wymienione!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones