Katarzyna Zawadzka 

7,0
7 825 ocen gry aktorskiej
Katarzyna Zawadzka
Jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek, była odkryciem 36. FPFF w Gdyni, gdzie zadebiutowała na wielkim ekranie główną rolą w dramacie "W imieniu diabła" Barbary Sass i zdobyła nagrodę za Najlepszy Debiut Aktorski. Za rolę zakonnicy na skraju wiary i szaleństwa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na 8. Nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich. W obsypanym nagrodami "Chce się żyć" zagrała żyjącą w kontrze do systemu Magdę, która głównemu bohaterowi pokazuje świat namiętności i cielesności. W "Baczyńskim" wcieliła się w Barbarę Drapczyńską - żonę poety, a w jednym z największych polskich blockbusterów, "Listy do M. 3" była Zuzą, której wyrzucona przez okno luksusowego mieszkania czerwona sukienka staje się symbolem czystej miłości. Ma też na koncie rolę w koprodukcji polsko-czeskiej "Polski film" w reżyserii Marka Najbrta - zwycięzcy Off Plus Camera 2010. Ukończyła PWST w Krakowie, gdzie od 2012 grała na prestiżowej scenie Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Wystąpiła w "Kobiecie z przeszłości" w reżyserii Eweliny Marciniak (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie), "Frankensteinie" Bogusława Lindy (Teatr Syrena), "Mazepie" Piotra Tomaszczuka (Teatr Polski w Warszawie), czy w "Mistrzu i Małgorzacie" Magdaleny Miklasz (Teatr Dramatyczny). W teatrze telewizji zagrała w "Krzywym domku" Anny Wieczur-Bluszcz, nowatorskim spektaklu zrealizowanym w jednym ujęciu mastershot. Telewizyjna publiczność zna ją z seriali "Prawo Agaty", gdzie wcieliła się w Anielę Bylińską czy "Powiedz tak!", gdzie gra buntowniczkę Basię, jedną z czterech głównych postaci. Gościnnie wystąpiła też w serialu komediowym Petra Zelenki "Dabing Street" realizowanym dla czeskiej telewizji.

Podróżuje – sama, w dalekie kultury. Szuka tajemnic, jako źródła inspiracji.

[informacja nadesłana]
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1984

wzrost: 167 cm

W 2012 roku ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Całkiem miłe dla oka :)

bardzo podobna do Mélanie Laurent :)

Wygląda na nim jak nie ona, bez make upu zdecydowanie lepiej , wiele kobiet może jej zazdrościć urody którą ma nie używając kosmetyków, w serialu powiedz tak wygląda śliczne

Jej rola w Bad Boy-u Vegi była słaba. Może po prostu wątek nie pasował do Jej stylu gry. Nie bardzo w tym się odnajdowała.

Chyba jechałam z nią kiedyś pociągiem. Jest zjawiskowo śliczna. Jestem heteroseksualna, ale nie potrafiłam oderwać od niej wzroku. :) Do tego wszystkiego kompletnie nie robiła wokół siebie zamieszania, sprawiała wrażenie normalnej, skromnej dziewczyny, która czytała książkę i tylko to ją interesowało. No ale......

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones