PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597670}

Kraina miodu i krwi

In the Land of Blood and Honey
6,5 4 330
ocen
6,5 10 1 4330
Kraina miodu i krwi
powrót do forum filmu Kraina miodu i krwi

Sama nie wiem co o tym filmie myśleć. Za tego typu historię powinny brać się osoby, które mają dużą wiedzę historyczną.
Film był zdecydowanie stronniczy, nudny.
Szkoda, że Jolie chciała głównie ukazać wątek romansu, którego zupełnie nie kupuję, zamiast skupić się na samej wojnie.
Zanim włączyłam film widziałam, że zalicza się do melodramatów, ale liczyłam, że zostanie ukazana głównie wojna, ale nie w schemacie zły Serb i dobry Bośniak bo tragedia wojnay dosięgnęła oba narody.


moja ocena to 5/10 jako że to debiut Jolie, chociaż nie wiem czy ocena i tak nie jest za wysoka, mam mieszane uczucia po obejrzeniu tego filmu, spodziewałam się czegoś innego, a dostałam kolejny romansowy misz masz tym razem z wojną w tle.

jankesx

Oj... polska jankesko, :-), jak na debiut Jolie chyba nie jest z tym filmem najgorzej , zauważ że niedawny zdobywca Oscara "Rozstanie" nie wypada raczej w ogólnym rozrachunku, całokształcie o wiele lepiej. Wymienione przez Ciebie zalety i wady produktu są jak dla mnie miarodajne i niewiele odbiegające od mojego spojrzenia jednak dostrzegłem w finalnym odczuciu więcej superlatyw. Moja ocena nieco wyższa 7-/10.

Black_Horse_filmweb

Ale i debiuty bywają lepsze :) zwłaszcza, że Jolie nie jest 'zielona' jeśli chodzi o temat wojny. A ten film to dla mnie kolejny przeciętniak. Dlatego dałam mu ocenę 5.
"Rozstania" nie oglądałam, ale skoro mówisz, że nie wypada lepiej od "Krainy miodu..." to niestety, ale Oscary jak dla mnie z roku na rok tracą swój prestiż.

jankesx

Niewiele lepiej, minimalnie.

Black_Horse_filmweb

Rozstanie nie wypada lepiej? Give me a break.

ocenił(a) film na 5
jankesx

Mam podobne odczucia. Wojna ukazania jest tam słabo, a romans jeszcze gorzej. Film jest na swój sposób tandetny i niespójne.A tak ewidentne faworyzowanie i demonizowanie stron konfliktu uważam,za najsłabszy element filmu. Zabrakło mu też klimatu, chociaż muszę przyznać mu duży plus za piękne ujęcia.Sam film jest wręcz znienawidzony przez Serbów, którzy zostali ukazani jako kącik w wojnie, w której byli też ofiarami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones