PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6867}
7,2 3 415
ocen
7,2 10 1 3415
7,3 6
ocen krytyków
Krajobraz po bitwie
powrót do forum filmu Krajobraz po bitwie

W tym filmie największe wrażenie zrobiła na mnie bardzo poruszająca realistyczna kreacja Olbrychskiego, porywająca Celińska, piękne ciekawe kadry. Niestety miernota scenariusza nieumiejętnie pakującego wszystkie opowiadania Borowskiego w jeden film wszystko psuje. Muzyka też wydaje mi się zbyt nachalna - chodzi mi głównie o Vivaldiego na początku, ale też o sceny ze skrzypkiem. Ogólnie film mógłby być poruszający i wielki jak niektóre filmy Wajdy ale do tego trzeba czegoś więcej.

ocenił(a) film na 9
Houhnhnmn

E tam, źle z tym scenariuszem nie było. Nieważne z ilu nowelek został skrojony, ważne, że się trzyma kupy. Może to przedstawienie ,,Grunwald’’ czy jak to się nazywało, bym wywalił, ale reszta okej. Gdzie widzisz niedociągnięcia czy błędy scenariuszowe? Vivaldi z początku bardzo dobry. Nachalny, bo znany utwór, czy nachalny bo na siłę nie przystający do czegoś tam? (do czego?) Czemu muza nachalna?

ocenił(a) film na 8
Mateusz_Glowacki

Niemal zostałem zadręczony atmosferą tego filmu,co nie znaczy,iż to złe kino.To spiętrzenie wątków prowadzi widza(mnie prowadzi) do konstatacji,iż pobyt w obozie koncentracyjnym to jedno z najtrudniejszych doświadczeń ludzkich.I niby o tym wiem,ale twórcy pokazali to w inny(unikając ikonowego kodu),a przecież w przygnębiający sposób.Ten Vivaldi(przepraszam,że porywam się na tak banalną interpretację)na zasadzie kontrapunktu-do czego zdolny jest człowiek.Ukłony,esforty 8/10

ocenił(a) film na 6
Houhnhnmn

Mnie nieco wprowadziła w konsternację ta "wstawka dokumentalna" - zamiast te informacje tak podawać, mógł to wpleść gdzieś w dialogi. W sumie nie rozumiem, czemu to miało służyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones