PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1145}

Kroll

7,2 44 547
ocen
7,2 10 1 44547
6,2 13
ocen krytyków
Kroll
powrót do forum filmu Kroll

Dlaczego dzisiaj się takich filmów nie kręci ? Obraz ten pokazuje granice ludzkich moralności. Są
ludzie z zasadami i ludzie którzy tych zasad nie mają. Dzisiaj są "trudne sprawy" z których nic nie
wynika. W filmach W. Pasikowskiego zawsze odnajduje siebie, filmy te pomagają mi uwierzyć, że
można kochać, wybaczać, że istnieje przyjaźń. Kiedyś były wzorce z których chciało się brać
przykład i jakoś kształtować swoją osobowość. A dzisiaj kto jest wzorcem ? Cichodajki z
paradokumentalnych telenowel ?

Kruchy_4

Dosadnie napisane, trochę Twój wpis przypomina rozmowe Jacka Braciaka u Kuby Wojewódzkiego gdy porównywał amerykański film o wojnie z polskim!

Ten film ma jeszcze coś czego pozazdrościć mu może każdy polski film, czyli muzyka, genialne wstawki z elementami skrzypiec, teraz młodzież nnazywa to adagio for strings ;)

Oglądałem z 50 razy i za każdym razem elemnty w tym filmie są takie inne, inaczej je postrzegam. Miłość, przyjaźń, zdrada, honor, kumpelstwo, zasady.

Ucikłeś żeby zabić? - Uciekłeś żeby wybaczyć :)

Brawo Panie Pasikowski nikt się jeszcze do Pana nie zbliżył w tej kategori filmowej w kinie polskim! A minęło już ponad 20 lat!

ocenił(a) film na 9
elmo81

Bo to są wstawki jakby z ,, adagio for strings '' - pamiętny motyw z Plutona. Uwielbiam ten utwór. A intro też jest inspirowane motywem z Terminatora.

ocenił(a) film na 10
frycio80

Świetna muzyka Lorenca. Lorenc tworzył wtedy super muzykę. Szkoda, że teraz rzadko robi muzykę.

ocenił(a) film na 9
Kruchy_4

Pięknie to ująłeś, chłopie. Właśnie, gdy obejrzałem pierwszy raz byłem wstrząśnięty, co tam pokazują. A po drugim jeszcze bardziej dawał mi do myślenia. I właśnie w filmach Pasikowskiego coś znajduję dla siebie - czy to Psy, czy Słodko-gorzki, a nawet Reich. Takie filmy dzisiaj młodzież powinna oglądać. Mimo, że ja sam mam 17 lat. Dają wzorce i pokazują zachowania ludzi, taką brutalną rzeczywistość. Do tego te życiowe, pamiętne cytaty jak ten wspomniany przez elma. O dzisiejszych trudnych sprawach nie ma co gadać. Telewizja zniżyła się do takiego poziomu, że sama chyba nie wie, co robi. Cenzurowane tłumaczenia w filmach, te programy ,,typu'' trudne sprawy, bezsensowne oznaczenia wiekowe, ten cały biznes. A żeby puścić Krolla czy Psów to ,, Bój się Boga ''. Ktoś powie, że Kroll to głupi film wyzywający kobiety od ku rew i ukazujący złe strony wojska. Jeżeli ktoś tylko to widzi, to znaczy, że jest mocno ograniczony.

użytkownik usunięty
frycio80

Szkoda, że do filmu Władysława Pasikowskiego nie nakręcono w tym czasie wideoklipu, podobnie było z filmem ,,Psy'', dopiero ,,Psy 2. Ostatnia krew'' doczekały teledysk, w którym wystąpił Bogusław Linda (lubię jak Bogusław Linda występuje w teledyskach polskich wykonawców) - bardzo udany. Niestety w roku 1991 i 1992 jak były te pierwsze filmy Władka kręcone to nie było jeszcze takiej mody i nie realizowano teledysków, tak samo w latach komunistycznych nie było teledysków do filmów. Szkoda także, że film ,,Pokłosie'' Pasikowskiego było takim filmem dramatycznym, ponieważ lubię jak do jego filmów powstają teledyski, a tak z racji tego, że film był po części dramatem społecznym to nie wypada tworzyc teledysku. Do jego filmów takich jak ,,Psy 2. Ostatnia krew'', ,,Demony wojny według Goi'', ,,Operacja Samum'' i ,,Reich'' były realizowane wideoklipy, dlatego zainteresowałem się oglądając jeden z nich filmami twórczości tego reżysera. Szkoda także, że ,,Kroll'' i ,,Psy'' nie poprawia się cyfrowo tak jak ,,Zabij mnie glino''. Te plamy czarne nie dodają moim zdaniem uroku.

ocenił(a) film na 9

Jak nie? Przecież poprawili obraz ,, Psów ''. Prawie rok temu emitowali na TVP2 i już było poprawione. Emitowane jest cyfrowo. Nie wiem, skąd takie wnioski. Może z internetu... A Krolla też widziałem poprawionego. Na TV Puls był w styczniu. Więc....

ocenił(a) film na 10

Fajny teledysk byłby. ,,Kroll" to musiał być hit. Szkoda, że nie widziałem filmu w kinie.

ocenił(a) film na 6
Kruchy_4

>moralność
>jak kobieta chce odejść od męża, który ją bije i gwałci to jest k u r w ą
to ja dziękuję za takie lekcje moralności

ocenił(a) film na 9
stonedfish

Sytuacja z filmu nie jest jednoznaczna. Żona Krolla bzykała się ze wszystkimi wokół, ale z Krollem nie chciała nawet po ślubie, a gdy już zaszła z nim w ciąże, to za jego plecami ją usunęła. Dlatego ja bił.

Ja wiem, ze bicie ogólnie jest be, ale sam powiedz, czy w podobnej sytuacji zachowałbyś spokój? Jeśli tak, to już jutro przyjeżdżam do Ciebie jak do mistrza z klasztoru Shaolin, po nauki, o mistrzu ;)

ocenił(a) film na 10
stonedfish

Przecież Kroll nie jest pozytywnym bohaterem, nie ma w tym filmie takich - może poza matką Krolla. Każdy ma swoją stronę dobrą i złą, Kroll niby jest inteligentny i wrażliwy, ale okazuje się furiatem i zgorzkniałym (i piszę to bez nowoczesnych konotacji) mizoginem. Kapitan, Porucznik, Kapral - to s*urwysyny nie robiące sobie nic z "żołnierza" ale jednocześnie zadziwiająco z żołnierzami solidarni, vide Wiaderny przyjmujący Krolla z wódką albo przypominający Porucznikowi że "Kroll jest w prawie" skatować Bergera, Linda opowiadający jak ojciec o "młodym żołnierzu", Kapitan, który po o*ierdoleniu Krolla z góry na dół mówi mu delikatnie że w nowej jednostce go nie znają i odsłuży sobie spokojnie do końca. Po prostu w tym filmie nie ma
"postaci" - tak przynajmniej uważam - tylko ludzie.

ocenił(a) film na 4
Kruchy_4

Film z jedną zasadą prawa pieści. Innej moralności w nim nie ma.

ocenił(a) film na 6
przewrotnie

dobrze powiedziane

ocenił(a) film na 6
Kruchy_4

Że Kroll to upadek moralności, tak?

ocenił(a) film na 10
Kruchy_4

Ciekaw jestem czy powstanie ,,Kroll 2''. Film mógłby opowiadać historię 5 lat od tamtych wydarzeń. W roli Marcina Krolla widziałbym Macieja Stuhra lub Borysa Szyca.

ocenił(a) film na 10
Kruchy_4

Film doskonały

ocenił(a) film na 10
Kruchy_4

Bardzo chciałbym, aby kręcili takie filmy. To było mistrzostwo. Ciekawie pokazane czasy, wojsko i zachowanie ludzkie. Dobre kino

Kruchy_4

i bardzo dobrze bo to zwykle szkodliwe i antypolskie gowno taki samo jak PSY i reszta tworczosci Pasikowskiego. za dzieciaka zachwycony bylem tymi filmami ale kiedys trzeba dorosnac do otaczajacej rzeczywistosci i przestac lemingowac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones