PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106128}

Kroniki Riddicka

The Chronicles of Riddick
7,3 114 146
ocen
7,3 10 1 114146
5,2 12
ocen krytyków
Kroniki Riddicka

Richard B. Riddick - międzygalaktyczny więzień obdarzony zdolnością widzenia w ciemnościach - spędził ostatnie pięć lat przemieszczając się pomiędzy zapomnianymi światami na obrzeżach galaktyki, starając się uniknąć najemników zawziętych na nagrodę za jego głowę. Teraz ścigany znajduje się na planecie Helion - miejscu zamieszkaniaRichard B. Riddick - międzygalaktyczny więzień obdarzony zdolnością widzenia w ciemnościach - spędził ostatnie pięć lat przemieszczając się pomiędzy zapomnianymi światami na obrzeżach galaktyki, starając się uniknąć najemników zawziętych na nagrodę za jego głowę. Teraz ścigany znajduje się na planecie Helion - miejscu zamieszkania postępowego, wielo-kulturowego społeczeństwa, które zostało zaatakowane przez Lorda Marshala (Colm Feore). Jest to fanatyczny kapłan, który ma zamiar podbić ludzką rasę. Prowadzi on już dziesiątą krucjatę przeciwko niej, a pomaga mu w tym jego armia wojowników zwana Necromongers. Riddick - wygnany do śródziemnego więzienia, gdzie różnice temperatur wahają się od arktycznych nocy po wulkaniczne dnie, spotyka Kyrę (Alexa Davalos), która prowadzi go do Necroca - głównego statku najeźdźców, gdzie musi zmierzyć się z Lordem Marshalem w apokaliptycznym boju, którego stawką jest prawdopodobnie los wszystkich wciąż żyjących, jak również i tych na skraju śmierci przedstawicieli rasy ludzkiej. Kontynuacja jednego z największych przebojów roku 2000 - "Pitch Black".

Kroniki Riddicka
Zwiastun nr 2
Kroniki Riddicka
Zwiastun nr 1
nr 2 2009-11-16T11:34:06 https://fwcdn.pl/webv/37/21/13721/thumbnail.13721.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/228/106128/the_chronicles_of_riddick__unrated____trailer.vp9.1080p.webm
Kroniki Riddicka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

boxoffice
$115 772 733 na świecie
$57 761 012 w USA
$58 011 721 poza USA
budżet
$105 000 000
na podstawie
Jim Wheat (postacie) / Ken Wheat (postacie)
studio
Universal Pictures (przedstawia) / One Race Productions / Primal Foe Productions / więcej
tytuł oryg.
The Chronicles of Riddick
inne tytuły
Pitch Black 2 (tytuł roboczy) USA
Pitch Black 2: Chronicles of Riddick (tytuł roboczy) USA
Riddick (tytuł roboczy) USA
więcej
Filmweb uwzględnia obecność filmów/seriali/programów udostępnianych na wskazanych serwisach streamingowych: Netflix, Hbo max, Canal plus manual, Disney, Canal plus, Player plus, Tvp, Amazon, Skyshowtime, Viaplay, Play now, Itunes, Polsat, Apple tv, Millennium docs against gravity, Piec smakow, Nowe horyzonty, Kino pod baranami, Mojeekino pl, Cineman, Ninateka, Flix classic, Play krakow, Vod pl, Katoflix, Outfilm, 35mm, Wfdif, Vod warszawa, Red carpet, Dafilms, Film box, Tv smart, Megogo, Arte tv Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filmów, seriali, programów i bajek dostępnych na życzenie na platformach VOD.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones