Thandiwe Newton 

Melanie Thandiwe Newton

7,5
14 193 oceny gry aktorskiej
Thandiwe Newton
Thandie Newton to aktorka urodzona w Londynie, która zdobyła wykształcenie w dziedzinie antropologii na Uniwersytecie w Cambridge (Anglia, Wielka Brytania). Debiutowała w filmie"Flirting", odtwarzając postać studentki z Ugandy przebywającej w australijskiej szkole z internatem, która wzbudza oburzenie środowiska, gdy zakochuje się w głównym bohaterze, białym studencie 
z pobliskiej szkoły dla chłopców. Pojawiła się w "The Young Americans", filmie kryminalnym z Harveyem Keitelem i w horrorze "Wywiad z wampirem", gdzie zagrała zmysłową, kreolską pokojówkę, która staje się pierwszą ofiarą Louisa. 
W roku 1995 została obsadzona w "Jeffersonie w Paryżu". Zagrała tam Sally Hemings, niewolnicę i być może kochankę przyszłego prezydenta Thomasa Jeffersona. Jej pierwszym filmem po obronie dyplomu była "Podróż Augusta Kinga", gdzie zagrała zbiegłą niewolnicę ochranianą przez właściciela ziemskiego. W thrillerze Anny Champion "Loaded" była jedną z grupy skazanych na tragedię absolwentów szkoły średniej. "The Leading Man" reżyserowany przez Johna Duigana przyniósł jej rolę aktorki zabawiającej się z gwiazdą filmową, odtwarzaną przez Johna Bon Jovi.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 listopada 1972

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 160 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA, 8 innych nagród oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Ol Parker (od 11.07.1998), 3 dzieci: 2 córki: Ripley (ur. 17.09.2000) i Nico (ur. 09.12.2004) oraz syn Booker Jombe (ur. 03.03.2014)
Opóźnione zdjęcia do "Mission Impossible II" spowodowały, że Thandie musiała odrzucić rolę Alex Munday w "Aniołkach Charliego". Lucy Liu została obsadzona zamiast niej.
W 1995 roku ukończyła antropologię na Downing College w Cambridge (Anglia, Wielka Brytania).
Rozważano jej kandydaturę do roli Vesper Lynd w "Casino Royale". Ostatecznie otrzymała ją Eva Green.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych