[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/7649/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":4941,"rate":7.111111111111111,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/7649/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":90,"rate":7.588888888888889,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/7649/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":4,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,1
4 941 ocen gry aktorskiej
Colm Feore
Colm Feore (ur. 22 sierpnia 1958 r.) urodził się w Bostonie (Massachusetts). Jego rodzice byli Irlandczykami, którzy mieszkali w swoim ojczystym kraju przez pierwszych parę lat życia Feore'a, ale potem przeprowadzili się do Windsoru (Ontario), gdzie Feore dorastał. Po skończeniu Ridley College w St. Catharines (Ontario), Colm uczęszczał do Narodowej Szkoły Aktorskiej w Montrealu w Kanadzie. Tam nauczył się mówić biegle po francusku. Obecnie (2008), Colm mieszka wraz z żoną, Donną Feore, i trójką dzieci w Stratford (Ontario).
Feore występował i występuje głównie na deskach teatrów w Stratford, bierze także udział w tamtejszym fesitwalu filmowym. Grał w takich sztukach jak "Romeo i Julia", "Hamlet", "Richard III", a także "Don Juan" (wersja angielska i francuska).
W Kanadzie, Feore jest najbardziej znany z roli w mini serialu "Trudeau". Za tę rolę dostał nagrodę Gemini za najlepszą pierwszoplanową rolę. Znany jest także dzięki roli Martina Warda w "Bon Cop, Bad Cop". Grał także w popularnym serialu "Slings and Arrows", który był także emitowany w USA.
Feore wystapił także w wielu filmach poza Kanadą. Znany jest w Hollywood z ról drugoplanowych. Występował także na Broadway'u, a także w teatrach, m.in. u boku Liev Schreibera.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 sierpnia 1958

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 183 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 1 inna nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Aktor Najlepszy filmowy zespół aktorski za film Chicago w roku 2003 wraz z: Mya, Queen Latifah, Deidre Goodwin, Renée Zellweger, John C. Reilly, Taye Diggs, Denise Faye, Richard Gere, Christine Baranski, Susan Misner, Dominic West, Lucy Liu, Catherine Zeta-Jones, Ekaterina Chtchelkanova
dwukrotnie żonaty: 1. Sidonie Boll (rozwód), syn; 2. Donna Feore (od 1994), 3 dzieci: Jack, Thomas i Anna
Ukończył College Ridleya w St. Catharines i National Theatre School w Montrealu (Kanada).
W 2002 roku otrzymał od uniwersytetu w Windsorze (Anglia, Wielka Brytania) tytuł Honorary Doctor of Humanities Degree.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych