PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106415}

Krucjata Bourne'a

The Bourne Supremacy
7,6 158 613
ocen
7,6 10 1 158613
7,2 14
ocen krytyków
Krucjata Bourne'a
powrót do forum filmu Krucjata Bourne'a

znacznie lepsza niż Tożsamość opowieść (znów o powrocie w swoją przeszłość) ale jakże lepiej (mądrzej) opowiedziana i wreszcie widzimy Bourne'a jako człowieka cierpiącego, udręczonego co jest bliższe książkowemu pierwowzorowi. Rewelacyjna i nie głupia akcja (bomba pościgi po Moskwie) widać mistrzowską rękę reżysera, pozwoliła że dałem się wciągnąć i zupełnie nie przeszkadzały mi głupotki które się pojawiały.
Jestem za!

ocenił(a) film na 8
tisoc

Nie wiem czemu, ale ta część jest mi najlepiej znana i najbardziej zapadła mi w pamięci przez te wszystkie lata. Możliwe, że widziałem ją najwięcej razy i to dlatego, ale możliwe również, że to przez kilka bardzo charakterystycznych detali.

Po pierwsze Berlin, a nieco wcześniej kontrole graniczne w Neapolu. Tramwaj, nagonka wysadzenie willi. Dalej Moskwa i… tak! Nieśmiertelna i niezniszczalna Wołga! ;D Ludowe porzekadło prawi, iż гнется не ломается, więc желтая волга (GAZ 3110) prze do przodu niczym sławetne T-34, hahaha! Czarna Gelenda zapewne w AMG jej raczej nie sprosta, do tego te nieśmiertelne pościgowe W124, co to za widoki! W końcu 16 lat już zleciało, to to są prawie zdjęcia archiwalne ;)

Po drugie poradzieckie blokowisko i córka Neskich, Jason wyznaje jej prawdę o jej rodzicach, niby nic wielkiego, ale mnie ruszyło i zapadło w pamięć. Jak dla mnie, gdy wychodzi od niej i maszeruje sobie w dole, to jeden z lepszych "spokojnych" widoków w filmach akcji, mam na myśli takie chwile zadumy pełne nastroju, a na pewno w Bourne’ach, bardzo do mnie przemawia taka scenka.

Po trzecie Pam Landy i najpierw chęć jej odstrzelenia, bo nigdy nie wiadomo co będzie konieczne, zanim Jason nie poznał finalnie jej zamiarów, więc mierzy do niej ze snajperki KSII, by na koniec rozmawiając z nią przez telefon obserwować ją przez okno, gdzieś na Manhattanie. Wtedy pada sławne (dla mnie) zdanie:

"Wypocznij, wyglądasz na zmęczoną."
:D


Klasyczna już pozycja z kina akcji, każdy zainteresowany takowym powinien choć raz go zobaczyć. A że od przybytku głowa (podobno) nie boli, więc im więcej tym lepiej! :))

ZSGifMan

Tych autek w zasadzie już tam nie ma i ten pościg to trochę dokument jak napisałeś. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones