Film

2006 1 godz. 46 min.
7,3 4 343
oceny
7,3 10 4343
830
chce zobaczyć
{"id":"388920","linkUrl":"/film/Kryminalni%3A+Misja+%C5%9Al%C4%85ska-2006-388920","alt":"Kryminalni: Misja Śląska","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/89/20/388920/7333962.2.jpg"}
Komisarz Zawada wraz z ekipą ściga Grabarza, który porywa kobiety i zakopuje je żywcem.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Kryminalni: Misja Śląsk to trzyczęściowa historia bohaterów popularnego serialu stacji TVN "Kryminalni" dziejąca się na Śląsku i Zagłębiu (m.in: Katowice, Sosnowiec). Część pierwsza filmu to "Tryptyk Sląski: Grabarz": Ekipa Komisarza Adama Zawady (Marek Włodarczyk) jedzie na Śląsk - znaleziono tam zmumifikowane zwłoki zaginionej przedKryminalni: Misja Śląsk to trzyczęściowa historia bohaterów popularnego serialu stacji TVN "Kryminalni" dziejąca się na Śląsku i Zagłębiu (m.in: Katowice, Sosnowiec). Część pierwsza filmu to "Tryptyk Sląski: Grabarz": Ekipa Komisarza Adama Zawady (Marek Włodarczyk) jedzie na Śląsk - znaleziono tam zmumifikowane zwłoki zaginionej przed laty warszawianki Magdy Kumor. Na miejscu policja odkrywa kolejne groby. Kryminalni muszą odszukać seryjnego mordercę - Grabarza (Robert Talarczyk) - nim ten wybierze swoją nową ofiarę... Część Druga "Tryptyk Śląski: Wampir": Ojciec Zawady (Stanisław Mikulski) włącza się do śledztwa w sprawie seryjnego mordercy, Grabarza. Okazuje się, że zabójca jest w jakiś sposób związany z Wampirem - psychopatą, który napadał na kobiety na Śląsku ponad 30 lat temu. By odszukać Grabarza, policjanci najpierw muszą odkryć prawdziwą tożsamość słynnego Wampira... Część Trzecia: "Tryptyk Śląski: Strefa mroku": Basi Storosz (Magdalena Schejbal)  zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Grabarz więzi swoją ofiarę w domu na odludziu. Zawada musi znaleźć trop, który doprowadzi go do mordercy. Czy uda mu się uratować Basię? Czy wyrwie dziewczynę z rąk Grabarza, nim ten przyszykuje kolejną trumnę?

studio
MTL Maxfilm / TVN
data produkcji
2006
tytuł oryg.
Kryminalni: Misja Śląska
inne tytuły
Zdjęcia do filmu kręcono w centrum handlowo-rozrywkowym CH Blue City w Warszawie, Puszczy Kampinowskiej i na Śląsku (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Najlepsza historia z całego serialu 9/10

  glam_girl ocenił(a) film na 9

  nic dodać, nic ująć!!

 • Misja Śląska

  Adrian1904 ocenił(a) film na 10

  to było genialne według mnie oglądałem kilka razy nawet wczoraj trafiłem leciało na Tvn Style o 20 ale trafiłem na ostatnie 40min. Ale fajnie zmontowane obejrzałem kilka razy.

 • WTF

  adamcpdst ocenił(a) film na 8

  Różne kurioza widziałem na Filmwebie, ale żeby "mężczyzna goniący grabarza" miał lepszą ocenę niż Robert Talarczyk w tym filmie? Może ktoś to wytłumaczyć?

  1
  • Cofnięcie w rozwoju

   scenaniezalezna

   Jak patrze na takie filmy Morderca zostawia ślad czy Wilcze echa to się zastanawiam co się stało. Dlaczego teraz filmy z bazy TVN są kręcone na tak niskim poziomie...Przecież sam pomysł jest naprawdę dobry

  • to połączenie 3 odcinków!!! niepotrzebnie sciagałem

   astok0 ocenił(a) film na 10

   to 3 odcinki są wszystko to samo, ja myslalem ze nowy film o kryminalnych a tutaj zonk, stracilem czas na sciaganie