Magdalena Schejbal 

Magdalena Ewa Schejbal

6,8
3 071 ocen gry aktorskiej
Magdalena Schejbal
Pochodzi z wrocławskiej rodziny aktorskiej. W 4 klasie podstawówki zaproszono ją do udziału w telewizyjnym programie dla dzieci "Truskawkowe studio". Została tam do 2 klasy liceum. Współpracowała z Małgorzatą Potocką przy serialu dla telewizji edukacyjnej "Ja i moje życie". Jako 20-latka dostała rolę w filmie Przemysława Wojcieszka "Głośniej od bomb". Za debiutancką rolę nagrodzoną ją na ostatnim festiwalu w Gdyni.Producentka filmu "Głośniej od bomb" powiedziała o niej:- Magda przyszła na casting i była bezkonkurencyjna. Magda Schejbal zagrała zbuntowaną nastolatkę wychowaną na japońskich kreskówkach i amerykańskim żarciu, która przypadkowo trafia na przecenioną w supermarkecie poezję Poświatowskiej. I wtedy zachodzi w niej zmiana.

Magda ma w sobie to coś, czego nie można nauczyć się w szkole aktorskiej, a co absolutnie hipnotyzuje widza. Na planie, jak mówi producentka, była full power. Magda, dużo młodsza od reszty ekipy i aktorsko niedoświadczona (choć oboje jej rodzice są aktorami), świetnie dawała sobie radę. Kiedy rok temu uczestniczyła w zdjęciach, była studentką pierwszego roku socjologii. Głośniej od bomb wpłynęło na jej decyzję o przerwaniu tamtych studiów. Wtedy była na wydziale aktorskim we Wrocławiu. I jak po cichu zaznaczyła Monika Lenczewska - Byle jej tylko nie zepsuli. (fragment wywiadu Machina, październik 2001)
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lutego 1980

miejsce urodzenia: Wrocław, Polska

wzrost: 164 cm

Jest córką aktorów Grażyny Krukówny i Jerzego Schejbala .
W 2005 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (Polska).
Była brana pod uwagę do roli Darii Westman - Czarnej, w serialu "Fala zbrodni". Ostatecznie rolę otrzymała Agnieszka Dygant.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych