Odtwórz Zwiastun nr 1 2:22
Film

Ice Princess

2005 1 godz. 38 min.
6,2 21 531
ocen
6,2 10 21531
1 945
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"122301","linkUrl":"/film/Ksi%C4%99%C5%BCniczka+na+lodzie-2005-122301","alt":"Księżniczka na lodzie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/23/01/122301/7709369.2.jpg"}
Casey chce studiować fizykę na Harvardzie i zostać łyżwiarką figurową. Postanawia więc zrealizować projekt, który pozwoli jej połączyć obie pasje.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Księżniczka na lodzie
Księżniczka na lodzie (2005) Zwiastun nr 1 2:22
Księżniczka na lodzie | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2005 | Film Największym marzeniem Casey Carlyle ([person=6516]Michelle Trachtenberg[/person]) jest zostać mistrzynią jazdy figurowej na lodzie. Jej mama ([person=4128]Joan Cusack[/person]) chce, aby córka kontynuowała naukę na Harvardzie. Nieoczekiwanie Casey dostaje szansę trenowania z jedną z najlepszych łyżwiarek w kraju, Gen ([person=5225]Hayden Panettiere[/person]) oraz jej mamą ([person=42941]Kim Cattrall[/person]), byłą mistrzynią. Casey decyduje się spełnić swoje marzenia. Z pomocą trenerki, dziewczyna rozpoczyna rywalizację o tytuł mistrzyni Stanów Zjednoczonych.

Największym marzeniem Casey Carlyle (Michelle Trachtenberg) jest zostać mistrzynią jazdy figurowej na lodzie. Jej mama (Joan Cusack) chce, aby córka kontynuowała naukę na Harvardzie. Nieoczekiwanie Casey dostaje szansę trenowania z jedną z najlepszych łyżwiarek w kraju, Gen (Hayden Panettiere) oraz jej mamą (Kim Cattrall), byłąNajwiększym marzeniem Casey Carlyle (Michelle Trachtenberg) jest zostać mistrzynią jazdy figurowej na lodzie. Jej mama (Joan Cusack) chce, aby córka kontynuowała naukę na Harvardzie. Nieoczekiwanie Casey dostaje szansę trenowania z jedną z najlepszych łyżwiarek w kraju, Gen (Hayden Panettiere) oraz jej mamą (Kim Cattrall), byłą mistrzynią. Casey decyduje się spełnić swoje marzenia. Z pomocą trenerki, dziewczyna rozpoczyna rywalizację o tytuł mistrzyni Stanów Zjednoczonych.

boxoffice
$27 645 491 na świecie
$24 402 491 w USA
$3 243 000 poza USA
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / Bridget Johnson Films / Skate Away Productions
data produkcji
2005
tytuł oryg.
Ice Princess
inne tytuły
Księżniczka na lodzie Polska
Ice Princess Holandia
Princesse on Ice Francja
Une Princesse sur la glace Kanada
Więcej...
Kiedy Casey Carlyle jeździ na zamarzniętym jeziorze pod koniec filmu Teddy pojawiła się z Zamboni aby wyczyścić jezioro dla Casey. Upuściła ona kapelusz, lecz później widzimy, że ma go na głowie.
Zdjęcia do filmu kręcono w Toronto i Millbrook (Kanada) oraz Santa Clarita (Kalifornia, USA).
Zdjęcia do filmu rozpoczeły się 3 maja 2004 , a zakończyły 23 lipca 2004.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Rodzice chcą realizować swoje nierealizowane marzenia, plany poprzez dzieci -

  kkutz ocenił(a) film na 7

  Cussack chce żeby jej córka skończyła studia bo jej się nie udało. Kim Catrall chce żeby jej córka była mistrzynią w jeździe figurowej na lodzie, bo jej się nie udało. Rodzice muszą patrzeć pod kątem możliwości, zdolności i zainteresowań ... więcej

 • 5/10

  użytkownik usunięty

  Nie lubię takiego naiwnego kina dla nastolatek, filmów, które największą furorę robią na Disney Channel. Daję 5/10, bo znajduję w nim przynajmniej cień przekazu, popychającego do realizowania marzeń. Nawet tych najmniej możliwych.

 • muzyka

  igaanime

  ma ktoś może pojęcie, jak nazywają się te klasyczne kawałki, do których tańczyły dziewczyny na zawodach? szczególnie mnie interesują te, do których tańczyła mała Nikki. byłabym wdzięczna za odpowiedź^^

 • Film dobry

  malinek22222

  Uważam,że ten film jest dobry,obsada także,może brakuje kogoś jeszcze sławnego.Ale fabuła jest ok.Film z przekazem,dla wszystkich,pokazuje,że marzenia są bardzo ważne i trzeba o nie walczyć.Piękny morał.Polecam!Mnie bardzo dobrze się oglądało tę produkcję.

 • Cudo

  Bells33 ocenił(a) film na 10

  Film jest świetny polecam wszystkim nastolatkom i nie tylko, podzielacie moje zdanie??;]