Nicole Kidman 

Nicole Mary Kidman

8,2
67 409 ocen gry aktorskiej
Nicole Kidman
Do zawodu aktorki była przygotowywana od maleńkości. W wieku trzech lat rozpoczęła lekcje baletu, ośmiu - pantomimy, a dziesięciu - aktorstwa. Początki jej kariery to występy w teatrze ulicznym, skąd trafiła do telewizji. Dostrzeżona została po występie w filmie "Bush Christmas", który stał się przebojem australijskiej Aussie TV. Na arenie międzynarodowej została dostrzeżona dopiero w 1989 r. Wtedy to zagrała główną rolę w thrillerze "Martwa cisza". Rok później zadebiutowała w Hollywood u boku swojego przyszłego męża Toma Cruise'a w filmie "Szybki jak błyskawica". Po ich ślubie Nicole przez długi czas pozostawała w cieniu małżonka. To Cruise był gwiazdą a ona tylko jego żoną. Sytuacja taka trwała do roku 1995. Wystąpiła wtedy w dwóch filmach, które zostały przebojami: "Batman Forever" i "Za wszelką cenę". Ten ostatni wywołał spore zamieszanie na festiwalu w Cannes i przyniósł jej nagrodę w postaci Złotego Globu. Rok później wystąpiła w wyreżyserowanej przez Jane Campion filmowej wersji powieści Henry Jamesa "Portret damy". Rola ta przyniosła jej pełne zachwytów recenzje i udowodniła, że Kidman nie jest tylko "żoną swojego męża".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 20 czerwca 1967

miejsce urodzenia: Honolulu, Hawaje, USA

wzrost: 180 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 27 innych nagród oraz 91 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Tom Cruise (24.12.1990 - 08.08.2001, rozwód); 2. Keith Urban (od 25.06.2006), 2 córki: Sunday Rose (ur. 07.07.2008) i Faith Margaret (ur. 28.12.2010)
Śpiewała w duecie z Robbiem Williamsem (wystąpili wspólnie w teledysku) w remake'u piosenki "Something Stupid", w oryginale śpiewanej przez grupę "Carson and Gaile".
W grudniu 2004 roku została przez Sekretarza Generalnego ONZ uhonorowana tytułem Obywatela Świata - za swą działalność humanitarną.
Rozważano zaproponowanie jej głównej roli w filmie "Kobieta-Kot". Ostatecznie wybrano Halle Berry.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych