Kim Cattrall 

Kim Victoria Cattrall

8,0
6 538 ocen gry aktorskiej
Kim Cattrall
Urodzona w Anglii, ale wychowana w Vancouver w Kanadzie, już w wieku 11 lat dostała się do prestiżowej Academy of Music and Dramatic Art w Londynie. W wieku 16-tu lat, po ukończeniu średniej szkoły, wyjechała do Nowego Yorku i tam rozpoczęłą naukę w American Academy of Dramatic Arts. Szkołę tę ukończyła i jako młoda absolwentka zadebiutowała na deskach teatralnych w przedstawieniu "The Rocky Horror Picture Show". Na Brodwayu wystąpiła w sztuce Czechowa "Wild Honey". W teatrze zresztą można ją podziwiać do dzisiaj. Na dużym ekranie zadebiutowała w roku 1975 w filmie "Rosebud" ale widzom w pamięć zapadła dopiero jej rola trenerki w młodzieżowej komedii z 1981 roku "Porky's". Od tamtej pory zagrała w kilkudziesięciu filmach kinowych i telewizyjnych. Widzowie TV zapamiętali ją na pewno dzięki roli Samanthy w serialu TV HBO "Seks w wielkim mieście". W roku 2003 zaangażowała się w pracę nad jego wersją kinową. Poza aktorstwem zajmuje się pisaniem opowiadań, jest również orędownikiem praw ludzi starych.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 sierpnia 1956

miejsce urodzenia: Liverpool, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 169 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 3 inne nagrody oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Larry Davis (31.05.1977 - 1979, anulowano); 2. Andre J. Lyson (1982 - 1989, rozwód); 3. Mark Levinson (04.09.1998 - 2004, rozwód)
Była zaręczona z Danielem Benzali.
Kim Cattrall zajęła 3. miejsce w rankingu organizowanym przez magazyn "In Touch" na wiecznie młode gwiazdy Hollywood w 2004 roku.
W 2002 roku wygrała ranking przeprowadzony przez magazyn "In Style" na aktorkę, która uosabia seks w serialu "Seks w wielkim mieście".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ma coś takiego w sobie, że trudno jej nie lubić. W "Seks w wielkim mieście" lubię wszystkie dziewczyny, ale ją najbardziej. No ma ten dar, ma tę kobiecą iskrę której z wiekiem wcale jej nie ubywa, bo czy widzę ją w starszych filmach, czy w nowszych to zawsze przyciąga uwagę

dzięki TVN milion razy obejrzałam Akademię policyjną, a dopiero wczoraj zorientowałam się, że ona tam grała :O

słodka pani policjant w 1szej "Akademii Policyjnej" :]

Oglądam ją właśnie w Porky's, jak stoi w "kantorku" szkolnym :P

MEGA ATRAKCYJNA, MEGA SEKSOWNA, KOBIECA, BOGINI BOGIŃ, KOCHAM JĄ!!!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones