PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1487}

Księga cieni: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2
4,8 18 586
ocen
4,8 10 1 18586
4,5 6
ocen krytyków
Księga cieni: Blair Witch 2
powrót do forum filmu Księga cieni: Blair Witch 2

Ani razu nie wymieniono tej nazwy w filmie, ani nie pojawiła się żadna księga którą można by było tak nazwać, tytuł po
prostu z d**y. Zanim obejrzałem tą nędzną kontynuację byłem po jedynce i wszystkich 3 grach. Miałem nadzieję że ta
część będzie nieco bardziej nawiązywać do całej legendy, a tu takie rozczarowanie. Jedynka przynajmniej trzymała w
napięciu i działała na wyobraźnie, po jej obejrzeniu bałem się sam chodzić po lesie, do tego mocno wierzyłem w że ta
legenda to same fakty. Gry tak samo wciągały szczególnie jedynka, w której można się dowiedzieć niemal
wszystkiego o całej legendzie do tego te przedziwne zjawiska jakie nas spotykały. A w ,,Księdze Cieni? Kompletnie
nic wspólnego (z wyjątkiem domu Rustin'a Parr'a i małego epizodu w lesie) z Wiedźmą, no i ten tytuł jak wcześniej
wspomniałem, w grze cieniami były zjawy które można było załatwić mocnym promieniem światła, przez większość
filmu główni bohaterowie siedzieli w jakiejś fabryce i z niej nie wychodzili kiedy w poprzedniej części i grach główną
lokacją był las, z którego nie dało się wyjść. Do tego masa nie logicznych akcji. Mogli wogóle nie robić kontynuacji,
lepiej by zrobili prequel w którym by wyjaśnili jak ta legenda powstała, przynajmniej byłoby ciekawie.

ocenił(a) film na 6
knocun1

ja to widze tak że jeden z uczestników nocy w lesie w ruinach wraz z dziewczyną zbierali materiały na książkę (które to materiały zostały zniszczone przez nich samych) i to pewnie o tą nie powstałą książkę chodzi.

ocenił(a) film na 8
knocun1

Księga cieni to tradycyjna księga czarów, rytuałów u Wiccan. Jest nazywana w ten sposób ponieważ musi być w ukryciu przed innymi. Również jest stosowana ta nazwa w okultyzmie - również do książki gdzie spisywane są rytuały tylko te..bardziej pasujące do słowa cień, cienia. Więc tytuł trzyma się bardzo kupy, tylko najwidoczniej jest dla ludzi, którzy wiedzą to i oto o magii, no i oglądali pierwszą część. No i faktycznie w filmie nie było o tym mowy, ale dlatego, że to film dla fanów spraw około magicznych i dla fanów wiedźmy z Blair (a po pierwszym filmie takowych było od groma tak jak było pokazane tutaj w części drugiej).

Hikaru_Oyama

Jakieś nieprzekonujące jest to Twoje wytłumaczenie. Czyli jak ktoś nie jest fanem spraw około magicznych ani wiedźmy z Blair, to nie powinien oglądać tego filmu, bo go nie zrozumie? Myślę, że twórcom po prostu chodziło o bardziej chwytliwy tytuł, i tyle :)

ocenił(a) film na 8
Zloty_Deszcz

A czy ja napisałam gdzieś że filmu nie zrozumie osoba nie interesująca się daną dziedziną ?
Czytać ze zrozumieniem :) Wypowiedź była odpowiedzią na zadane pytanie co do tytułu!! Tytułu tylko :)

Hikaru_Oyama

Dobrze, sprowadźmy to więc tylko do zrozumienia tytułu w kontekście fabuły. Ja, jako osoba nie znająca się zupełnie na magii, chciałbym natknąć się w tym filmie na jakiś element odnoszący się do jego tytułu i uzasadniający go. Jeżeli nic takiego w filmie nie ma, to mogę nie wiedzieć czym jest ta cała księga cieni i uznać, że została tam wciśnięta na siłę. Mogę jedynie przypuszczać, że jest ona jakoś związana z magią i działalnością wiedźmy. Ale skoro tak, to tytuł mógłby równie dobrze brzmieć "Czary mary: Blair Witch 2", albo jeszcze lepiej "Złowroga różdżka wiedźmy z Blair". Ale w takim znów wypadku dlaczego mam się domyślać, że wiedźma ta miała coś wspólnego z różdżką, skoro w filmie jej nie zobaczyłem, tylko widziałem grupę młodych ludzi, którzy zachowywali się jak nawiedzeni?

ocenił(a) film na 8
knocun1

Dlaczego nie podziękowałeś uzytkownikowi Hikaru_Oyama za odpowiedż?

ocenił(a) film na 3
knocun1

No właśnie tu chyba nawet twórcy nie wiedzieli czym jest i wrzucili ten podtytuł tylko po to, żeby ładnie brzmiał;p

knocun1

Każda szanująca się Wiccanka ma swoja prywatną Księgę cieni lub według tradycji wiccański kowen zwykle składający się z 13 osób posiada magiczną Księgę Cieni, w której zapisuje rytuały i sekrety świata magii dla kolejnych pokoleń czarownic i czarodziejów. Zwykle wykorzystywana w czasach Sabatów i Esbatów (obrzędów Wicca). Dostęp do niej mają tylko wybrani inicjowani Wiccanie. W internecie można znależć mnóstwo informacji dla chętnych zgłębienia zagadnień tyczących się tej fascynującej religii :)

ocenił(a) film na 1
knocun1

Ja nie rozumiem, jak można się jarać tym filmem? Totalne, wielkie wymieranie kinematografii, a wszyscy począwszy od aktorów, reżyserze, po scenografa, itd. na scenariuszu kończąc to BEZTALENCIA! Ten film zaliczam do serii najgorszych na świecie... Nawet klimatu i grozy w tym nie ma... Zero pozytywnych odczuć i tylko choroby sierocej idzie się nabawić w oczekiwaniu na koniec. Gratuluję tym co dają oceny typu 8. Gratuluję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones