PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537050}

LEGO® PRZYGODA

The Lego Movie
7,2 59 886
ocen
7,2 10 1 59886
7,2 24
oceny krytyków
LEGO® PRZYGODA
powrót do forum filmu LEGO® PRZYGODA

Nie jestem fanem animacji, szczególnie spod znaku Pixara czy Dreamworks. Wszystkie wydają mi się bliźniaczo do siebie podobne, przewidywalne, schematyczne, a na dodatek okraszone okropnym dubbingiem, gdzie w polskiej wersji językowej wciska się postaciom głupie, dwuznaczne żarty w usta. "Lego: Przygoda" bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Film jest wypełniony absurdalnym humorem, postacie nietuzinkowe (choćby niszczyciel krzeseł - gliniarz o dwóch twarzach, czy czarodziej-niedojda) a na końcu czeka nas małe zaskoczenie. Śmiało mogę go polecić dorosłym widzom - ja się solidnie uśmiałem. Moim zdaniem ta animacja zostawia daleko w tyle filmy wyżej wymienionych studiów. W zasadzie jedyne co mi się nie podobało to zakończenie, które było zbyt nachalnie moralizatorskie i przesłodzone. Ale nie można mieć wszystkiego, a mi się czasem zdarza zapomnieć że odbiorcami takich filmów są młodsi widzowie.

ocenił(a) film na 9
atique

Generalnie ostatnimi czasy pixar i Dreamworks bardziej idą w szalone bliźniaczo do siebie podobne, przewidywalne, schematyczne komedie z nawiązaniami do współczesności czy dwuznaczności (te są w samych filmach, to nie wina dubbingu, w polskim dubbingu po prostu zastępują tego typu żarty, takimi które zrozumie polak).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones